Duyurular

Hakkımda – İletişim-Tanıtım

İLETİŞİM:      hassasanne@gmail.com   0530 442 90 40 (Whatsapp mesajı)
Beni tanımak istiyorsanız öncelikle Anne Olma Hikayemi okumanızı tavsiye ederim. Benim anne olma hikayem nasıl bir anne olduğumu belirlemiştir ve bugünün temelleri o günlerde atılmıştır. O günlerden bana sadece biri melek olmuş 4 yavrum kalmadı, benim kişiliğim, gücüm, hayata bakışım, insanlara yaklaşımım, olayları değerlendirmem hepsi ama hepsi bu yaşadıklarımla olabildi. O günler ve yaşadıklarım benim hem zayıflığım, hem gücüm hem de hikayem. Hikayemi başka annelere de umut ve güç verebilmesini umarak yazdım ve sanırım bunu başardım. Unutmayın, bu güce sahipsiniz…
Ece Kumkale
Adım Ece Kumkale. 19 yıldır aşkımla evliyim. 10 yaşında bir oğlumuz ve 8 yaşında ikiz kızlarımız var. Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Eşimle 6,5 sene Amerika’da yaşadık. Bu sırada Florida Üniversitesi’nde Sosyal Psikoloji üzerine 1 senelik lisans üstü (Post-Baccalaureate studies) çalışmalarını Florida Üniversitesi’nden verilen tam bursla tamamladım, Erken Çocuk Gelişimi Sertifika Programına katıldım (halen eğitimim devam ediyor, uzaktan derslere katılıyorum. İlk oğlumun vefatı nedeniyle yarım bıraktım). İki sene boyunca Florida Üniversitesi İkna Edici İletişim Psikoloji Laboratuvarı’nda araştırma koordinatörü ve Laboratuvar Müdürü olarak çalıştım. 1 sene Duke Üniversitesi  Sosyal Bilimler Araştırma Enstitüsü’nde İletişim ve Araştırma Koordinatörü olarak görev aldım. Amerika’da Sağlık Bakanlığı’nda Araştırma Projelerinde aktif görev aldım.
Ocak 2015’ten beri her ay Parent Dergisi‘ndeki Hassas Anne sayfamı ve Duyusal Oyun Sayfalarımı yazıyorum.
7’den 70’e Kültür, Edebiyat, Çocuk Dergisi yazarıyım. Hürriyet Yazar Kafe yazarıyım.
hassas anne kitap foto esas

Hassas Anne Kitabım Aralık 2017’de Olimpos yayınlarından çıktı. Kitabımı yazma amacım annelere tecrübelerimle faydalı olmak ve annelerin hayatını etkileyen konularda farkındalık yaratmak.
Hassas Anne kitabımda neler var?
Çok zorlu anne olma hikayem ( rahim yetmezliği, rahim kelepçesi, PKOS, borderline yumurtalık kanseri, evlat acısı)
11 yıllık 3 çocuklu annelik tecrübem
Uzmanlardan yazılar
16 annenin annelik hikayesi 

Kanser hastası bir çocuğu olan anne- Başak Kıran @beriltosunannesi

Down sendromlu bir çocuğun annesi – Süreyya Ülkü Güler @1downhikayesi_suureyya

Engelli bir çocuğun annesi – Hatice Beyza Bulut @kozadancikmak

Çocuk doktoru bir anne – Dr. Elif Çakır @guncel_anne

Otizmli bir çocuğun annesi – Sedef Erken @sedeferken

İkiz annesi – Gülşah Peker profesyonelanne.com

Boşanmış bir anne – Ayşegül Dede @aysegullldede

Ev hanımı bir anne – Bir anne

Alerjik bir çocuğun annesi – Büşra Uysal @alerjiylebuyuyorum

Genç yaşta anne olmuş bir anne – Meziyet Kalkavan @meziyetkalkavan

Tek ebeveyn olan bir Anne- Serkan bebeğin annesi

Çocuğu organ nakli bekleyen bir anne – Ahu Kahraman Yıldırım @muzisyenanne

Geç yaşta anne olmuş bir anne – Leyla Günçavdı

Çok çocuklu bir anne – Hatice Özdemir Tülün @portakalagaci

Çalışan bir anne – Dr. Banu Taşkın drbanutaskin.com

Prematüre doğmuş bir çocuğun annesi – Sinem İstanbulluoğlu prematurebebekguncesi.blogspot.com

 

Hassas Anne Kitabımın net yazar telif gelirinin yarısı Türkiye Eğitim gönüllüleri Vakfına (TEGV) bağışlanmaktadır.

Kitabımı tüm kitapçılarda ve indirimli olarak bu adreste bulabilirsiniz dr.com.tr/Kitap/Hassas-Anne/Egitim-Basvuru/Aile-Cocuk/Aile-Cocuk-/urunno=0001738022001

Çocuk gelişimi konularıyla ilgileniyorum ve bu konudaki en son araştırmaları takip ederek kendimi geliştiriyorum. Uzman değilim ama çok iyi uzmanlar ve doktorlarla canlı yayın söyleşileri yapıp onlardan aldığım bilgileri Türkiye’nin her yerindeki anne-babalara iletiyorum. 230,000 kişiye erişen canlı yayınlarım var.
İstanbul, Bursa, Ankara, Denizli, Edremit, Adana, Kayseri, Nevşehir, Mardin, İzmir ve Bodrum’daki Hassas Anne Seminerlerinde ve Adana, Mersin, Ankara, Eskişehir, İzmir, Kayseri, Bursa’daki Gezgin anneler Kulübü seminerlerinde binlerce anneye bilgilerimi aktardım.
 Hassas Anne Etkinlik ve Gelişim Merkezi Mart 2015- Şubat 2017 tarihleri arasında Zekeriyaköy ve sonrasında Koşuyolunda faaliyet gösterdi. Türkiye’nin İlk Duyusal Oyun Merkezi olan Hassas Anne Etkinlik Merkezi’nde 4 ay-10 yaş çocuklar için duyusal oyun atölyeleri, duyusal oyun grupları,  doğumgünleri ve anne-babalar için ücretsiz etkinlikler, ücretsiz aile bilgilendirme seminerleri ve atölyeler yapıldı.  1 Mart 2017’de üç çocuğuma daha çok zaman ayırabilmek ve seminerlerimle Türkiye’yi dolaşabilmek için Hassas Anne Etkinlik Merkezi’ni kapattım. Hassas Anne Etkinlikleri başka mekanlarda devam etmektedir. Hassas Anne Seminerleri ve Buluşmaları farklı şehirlerde yüzlerce anneyi biraraya getirmektedir.

Son iki yıldır konuşmacı ve moderatör olarak Sabancı Üniversitesi’nde, Avon Güçlü Kadınlar Konferansında, Mom Talks’ta, Bebekoloji’de, üç tane Medicana Hastanesi Etkinliğinde, 12 Gezgin Anneler  Kulübü Etkinliğinde ve Trump AVM Maksat Muhabbet’te yer aldım. Bundan sonra da motivasyonel konuşmacı olarak hikâyemle annelerin gücüne güç katmaya devam etmek istiyorum. Yakında kurumsal eğitimlerde yer alıp çalışan annelerin kendilerini güçlü ve mutlu hissetmeleri için çalışmalar yapacağım.

Tanıtım Projeleri ve Ürün Değerlendirmeleri
Blogumda ve Hassas Anne Facebook sayfamda tanıtım projeleri ve ürün/hizmet değerlendirmeleri yapıyorum ve Hassas Annelere faydalı olabilecek firmalarla işbirliklerim oluyor. İşbirliği yapacağım firmaları seçerken çok seçiciyim ve kendi çocuklarıma kullanmayacağım hiçbir ürünü sosyal medya hesaplarımda göremezsiniz.
Bugünlerde en büyük hedefim, Hassas Anne Buluşmaları, Anne Muhabbetleri ve Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Türkiye’nin her ilindeki anne-babalara ve çocuklara ulaşmak ve katıldığım etkinliklerde motivasyonel konuşmacı olarak Annelerin gücüne güç katmak ve onlara umut vermek.
Türkiye çapındaki Hassas Anne Buluşma ve Seminerlerine sponsor olmak ve Hassas Annelere hediyeler verip firmanızın ismini 600,000 Anneye duyurmak isterseniz lütfen hassasanne@gmail.com’dan benimle iletişime geçiniz. Daha önce İstanbul, Mardin, Ankara, Bursa, Nevşehir, Denizli, Edremit, Bodrum ve İzmir’de Hassas Anne Seminer ve Buluşmaları düzenlenmiştir. Her ay başka bir şehirde buluşma ve seminer düzenlenecektir.

 Facebook:     Facebook.com/1hassasanne                                 407.000 takipçi

Instagram:    Toplam: 325,500 takipçi

instagram.com/hassasanne                                264,500   takipçi

instagram.com/hassasanneetkinlik                      33,100  takipçi

instagram.com/zayiflayananne                            29,500 takipçi

Twitter:         twitter.com/HassasAnne                                      8,900   takipçi

 

Facebook: facebook.com/hassasanneler                                    5000 arkadaş

Youtube:          youtube.com/user/kralice76/videos         4149 abone 2,362,000 görüntülenme

(Lütfen benden e-mail veya telefon ile onay almadan ürün ve hediye göndermeyin. Her gelen hediyeyi yayınlamam mümkün değil. Hediyenin kargodan kabul edilmiş olması sosyal medya hesaplarımda paylaşılacağı anlamına gelmez.)

İş Geçmişim:

Tam zamanlı annelik:

19 Mayıs 2007-

2007 yılında oğlumun hamileliği ile iş hayatına ara verdim çünkü hamileliğimde yatmam gerekiyordu. Alper doğduktan sonra da ona kendim bakmak istedim. Alper 21 aylıkken 2009 yılında ikiz kızlarım doğdu. Çocukların hayatlarının ilk 3 senesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum ve bu dönemde sadece onlarla ilgilendim. Kızlar 3,5 yaşında tam gün kreşe başlayınca ben de Hassas Anne sitemi kurdum ve 3 çocuğumu büyütürken edindiğim tecrübelerimi ve araştırmalarımı benim gibi Hassas Annelere aktarmaya başladım.

EMC Corporation

 • Ofis Müdürü, 2006 – 2007
 • 6 ay boyunca 52 Ülkede ofisi olan EMC Corporation İstanbul Ofisinin Ofis Müdürlüğünü yaptım.

Duke University

 • Araştırma ve İletişim Koordinatörü, 2004 – 2005 (Research and Communications Coordinator)
 • 1 sene boyunca Amerika’da Duke Üniversitesi Sosyal Bilimler Araştırma Enstitüsü’nde araştırma ve iletişim koordinatörü olarak çalıştım.

University of Florida

 • Sosyal Psikoloji Laboratuvarı Müdürü ve Araştırma Koordinatörü, 2002 – 2004 (Lab Manager)
 • 2 sene boyunca Amerika’da Florida Üniversitesi’nde İkna Edici İletişim Psikoloji Laboratuvarı’nda müdür ve araştırma koordinatörü olarak çalıştım

Eğitim:

İstanbul Üniversitesi AUZEF 4 Yıllık Çocuk Gelişimi Lisans- 2. sınıf öğrencisiyim. Onur Öğrencisi-Ortalama 83,25

Florida Üniversitesi Sosyal Psikoloji Bölümü – Florida Üniversitesi’nin verdiği tam burs ile- 1 senelik lisans sonrası (Post-Baccalaureate studies) programını tamamladım.

Koç Üniversitesi- Uluslararası İlişkiler Bölümü

Özel Cent Lisesi

Özel Dost Ortaokulu-İlkokulu

Projelerinde işbirliği yaptığım markalar

Mekan:Tan Sağtürk Akademi, Legoland İstanbul, Discovery Museum, İstanbul Akvaryum, Vialand, Kidzania, Tadında Anadolu, Engineering for Kids, KidsNook, Farmet Beyoğlu, Oasis Designer Outlet, Misina Balık Restoran, Imagineer Kids, Huqqa, Muzipo Kids,B-fit,

Giyim: Panço, Mothercare, Flo Ayakkabı, H&M, Soobe, DeFacto, Pablosky Shoes, Starchild Shoes, LC Waikiki, Woolnat,

Gıda:  Ekici, Dimes, Anavarza Bal, Pınar, makarnalutfen.com, Nestle, Beeo Propolis, Ferrero, Yudum, İmmunflex dut, Simit Sarayı, Farmet, Probar Kids, Güven Mantı İnci Ana, Ülker, Jr. Souz Chef, Yemeksepeti, Saade Meyve Meyve Kıtırı,

Eğitim : Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Okyanus Kolejleri, İstanbul Erkek Lisesi Vakfı İlkokulu, KALEV ilkokulu, Yönder Okulları, Uğur Okulları, Bahçeşehir Üniversitesi (MomTalks Seminerinde Konuşmacı), Sabancı Üniversitesi (Konuşmacı), Morpa Kampüs, Nova Kids, Zekeriyaköy AKD Kids, TİNK OKulları, Kids International Anaokulu, Baby Muma,

Hastane ve güzellik Merkezi: Medicana Hastanesi, Acıbadem Hastanesi, Medical Park Bursa Hastanesi, Endorfin Estetik ve Yaşam Merkezi, Clinimed Nişantaşı, Medikal Park Hastaneleri

Kozmetik, Sağlık ve Bakım: Evomere, Loreal Paris, Nutrigen, Otribebe, Pierre Fabre, La Roche-Posay, Amway, Neutrogena, Benebaby, GSK, Amway, Prozinc, Ozonelabs, Joly, Bee’o Arı Ürünleri, Oksizinc, Easy Fish Oil, Incia, Sudocrem, Hometech, Krispus, Regenesis, Vitibo, Velbon, Baby Vac, Silverette,

Marka: Card Finans, Prima, Disney, Hürriyet, Procter&Gamble, Doğan Yayıncılık, Duracell, Yapı Kredi Bankası, Fairy, Desitin, Domestos, D&R, Breatheright, Pronet, Waternet, Mikado yayıncılık, Mustela, Unibaby, Mom’s Green, Hipp, Hello Kitty, Köy Zekeriyaköy Projesi, Yeni İnsan Yayıncılık, Marshall Boya, Filli Boya, Paşabahçe, Daniel Wellington, İş Bankası,  Karaca Home, Kale Banyo, Zorlu Holding, AIG Sigorta, Vodafone, Omo, Minoris Baby, Uber Türkiye, Sacred7Travel, Mavi Kırlangıç Dergisi ( Yeşilay), Büyükyalı Yapı Projesi, Cartoon Network ( Ben1o), Şişecam, Canbebe, Koroplast (3 Proje), Yataş, Kütahya Porselen (3 Proje), Cinemaximum, Tetrapak

Elektronik Aletler: Profilo, Arçelik, Bosch,, Electrolux, Dyson, HP, Franke Klima, Canon, Philips Avent, Philips

Satış: Unnado, Ebebek, tutumluanne.com, bebekform.com, Aradolu.com, takatuka.com, Mamakido, annedukkan.com, Tchibo, Baby Mall, Zuppers, Metro Gross Market, Migros, Carrefour, MediaMarkt,

Oyuncak: ToyzzShop, Mattel (Barbie), Play-Doh, Lego, Edukids, Piapolya, Hasbro, Niloya, Elmer’s Slime, Toyi, Heroes Kinetik Kum

AVM: Zorlu AVM, Akbatı AVM, Trump AVM, Emaar Square Mall, NG Sapanca Bedesten, İnegöl AVM, Optimum Outlet (3 Proje)

Otel: Gloria Golf Resort, Gloria Sports Arena,  Letoonia Golf Resort Belek, NG Güral Sapanca Otel, Kale Konak Kapadokya Otel, Bursa Gönlü Ferah Otel, Hilton Otelleri, Ankara Anadolu Hotels

Sosyal Sorumluluk: Anne Meclisi, İçerde Çocuk Var, El Bebek Gül Bebek Derneği, Hayaller Gerçek Olsa Derneği, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), UCIM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarını Önleme Derneği, Tohum Otizm Vakfı

BASINDA HASSAS ANNE

2017:

EBebek Dergisi Şubat Sayısı Ropörtaj hassasanne.com/2018/02/ebebek-dergisi-subat/

Hürriyet Gazetesi: Güçlü Kadınlar Konferansı’nda konuşmacıydım: hurriyet.com.tr/guclu-kadin-guclu-gelecek-40368309

Gezgin Anneler Kulübü Kayseri Buluşması Parents Dergisi’nde http://www.hassasanne.com/2017/01/gezgin-anneler-kulubu-kayseri-bulusmasi-parents-dergisinde/

2016:

Hürriyet Gazetesi Kelebek Eki:  2 yaş sendromu yazım

Anne Olma Hikayem Habertürk Gazetesi’nde  hassasanne.com/2016/10/04/haberturk-gazetesi-soylesimiz/

Habertürk Gazetesi: haberturk.com/saglik/haber/1305418-kelepceli-rahimle-3-dogum

Akşam Gazetesi: aksam.com.tr/cumartesi/hassas-annelerin-bulusma-noktasi/haber-519921

Koç Üniversitesi Mezunlar Dergisi: mezun.ku.edu.tr/haberler/mezunlardan-haberler/ece-kumkale-hassas-anne

İBS Magazin Türkiye’nin Girişimci Anneleri Konuşuyor hassasanne.com/2016/10/02/ibs-magazin/

Show TV Ana Haber Söyleşimiz  hassasanne.com/2016/09/15/show-tv-ana-haber/

7’den 70’e Edebiyat, Kültür, Çocuk Dergisi’nde Yazmaya Başlıyorum hassasanne.com/2016/08/11/7den-70e-edebiyat-kultur-cocuk-dergisinde-yazmaya-basliyorum/

Koşuyolu Hassas Anne Etkinlik Merkezi Akşam Gazetesi’nde hassasanne.com/2016/05/29/basinda-hassas-anne-kosuyolu-hassas-anne-etkinlik-merkezi-aksam-gazetesinde/

Bugün Milliyet Gazetesindeyiz! hassasanne.com/2016/04/10/bugun-milliyet-gazetesindeyiz/

RS FM’deki Eko Kafe Programında Neval Aldırmaz’ın Konuğu Oldum hassasanne.com/2016/03/17/rs-fmdeki-eko-kafe-programinda-neval-aldirmazin-konugu-oldum/

 Medicana Hassas Anne Semineri Vatan Gazetesi’nde hassasanne.com/2016/03/12/medicana-hassas-anne-semineri-vatan-gazetesinde/

Hassas Anne Etkinlik Merkezi Posta Gazetesi Etkinlik Kuşu’nda hassasanne.com/2016/02/22/posta-gazetesi/

Medicana Hassas Anne Seminer:  iha.com.tr/haber-turkiyenin-en-hassas-anneleri-dunya-kadinlar-gununde-medicanada-bulustu-542534/

Her Ay Yazılarımla Parents Dergisi’ndeyim: hassasanne.com/2015/01/03/her-ay-yazilarimla-parents-dergisindeyim/

2015:

Aralık Ayında Hassas Anne 4 dergideydi Çok Teşekkürler hassasanne.com/2015/12/27/basinda-hassas-anne-aralik-ayinda-bize-yer-verenlere-cok-tesekkurler/ Aralık Ayında Hassas Anne ve Hassas Anne Etkinlik Merkezi’ne sayfalarında yer veren Parents Dergisi, Geo Türkiye, Annelik Sanatı Dergisi, Baby And You Dergisi ve Hürrriyet Gazetesi’ne çok çok teşekkürler.

Annelik Sanatı Dergisi Söyleşimiz hassasanne.com/2015/12/24/basinda-hassas-anne-annelik-sanati-dergisi-soylesimiz/

Geo Dergisindeki Blogger Dünyası Yazısındayım hassasanne.com/2015/12/05/basinda-hassas-anne-irem-afsinin-geo-dergisindeki-blogger-dunyasi-yazisindayim/

Show TV Merhaba Bebek programı: hassasanne.com/2015/11/16/show-tvdeki-ebebek-merhaba-bebek-programina-konuk-oldum/

25 Kasım’da Sabancı Üniversitesi’ndeki Seminerim hassasanne.com/2015/11/21/sabanciuniversitesisemineri/

Metro Sosyal Girişimci Ödülleri’nde Hassas Anne Etkinlik Merkezi’nde Yaptığımız Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Başarı Sertifikası Kazandıhassasanne.com/2015/11/18/metro-sosyal-girisimci-odullerinde-hassas-anne-etkinlik-merkezinde-yaptigimiz-sosyal-sorumluluk-projeleriyle-basari-sertifikasi-kazandik/

Anne Bebek Çocuk Dergisi Söyleşimiz hassasanne.com/2015/07/15/basinda-hassas-anne-anne-bebek-cocuk-dergisi-soylesimiz/

Hassas Anne Etkinlik Merkezi Hürriyet Aile’de  hassasanne.com/2015/06/20/basinda-hassas-anne-hassas-anne-etkinlik-merkezi-hurriyet-ailede/

Parents Dergisi Hassas Anne Etkinlik Merkezi Söyleşisi hassasanne.com/2015/06/03/basinda-hassas-anne-parents-dergisi-hassas-anne-etkinlik-merkezi-soylesisi/

E-bebek Dergisinde Yeşim Mutlu’nun Köşesindeyiz  hassasanne.com/2015/06/03/basinda-hassas-anne-e-bebek-dergisinde-yesim-mutlunun-kosesindeyiz/

Anne Bebek Çocuk Dergisi’ndeki Söyleşimiz hassasanne.com/2015/04/10/basinda-hassas-anne-anne-bebek-cocuk-dergisindeki-soylesimiz/

2014:

Hürriyet gazetesi: hassasanne.com/wp/2014/05/09/bugun-hurriyet-gazetesindeyim/

Alternatif Anne TV Programı Kanal 34: hassasanne.com/2014/11/07/alternatif-anne-tv-programina-konuk-oldum/

Annelik Sanatı Dergisi: 

hassasanne.com/wp/2014/11/15/basinda-hannelik-sanati-dergisi-kasim-sayisindayim/

Karadeniz TV canlı yayın hassasanne.com/wp/2014/07/25/canli-yayin-konugu-oldugum-bi-kadin-bi-hayat-programinin-videosu/

BabyJoy Radyosuna konuk oldum hassasanne.com/wp/2014/07/03/bugun-babyjoy-radyodaki-ayse-onerin-anneler-anlatiyor-programina-konuk-oldum/

2013:

İkiz kızlarımla katıldığım Televizyon programı: /hassasanne.com/wp/2013/02/07/ikiz-kizlarimla-katildigim-televizyon-programi/

Aktüel dergisi:   hassasanne.com/wp/2013/06/21/aktuel-dergisinde-cocuklarin-resimlerini-internette-paylasmak-konusundaki-dusuncelerimi-paylastim/

Radikal Gazetesi haberi hassasanne.com/wp/2014/05/25/radikaldeki-hurriyet-bumerang-anneler-gunu-senligi-haberimiz/

 

Tıp tarihine ender bir vaka olarak geçtiğimden bahsetmiş miydim? Bu 4 sayfalık tıp makalesi sadece  benim ender vakamı anlatıyor. Rahim yetmezliği, polikistik over sendromu, doğuştan 1 cm’den küçük bir serviks ve yumurtalık kanseriyle olan mücadelemin sonunda nasıl 3 yavruma kavuştuğumu anlatıyor. Herkese kısmet olmaz

Eur J Gynaecol Oncol. 2011;32(4):457-9.
Borderline micropapillary serous tumor of the ovary detected during a cesarean section due to a transabdominal cervico-isthmic cerclage in a patient with congenital cervical hypoplasia: a rare case.
Işçi H, Güdücü N, Yiğiter AB, Demirklran F, Aygün M, Dünder I.
Source
Department of Obstetrics and Gynecology, Istanbul Bilim University School of Medicine, Istanbul, Turkey.
Abstract
A young woman with polycystic ovary syndrome and congenital cervical hypoplasia conceived with clomifen citrate treatment after placement of a transabdominal cervico-isthmic cerclage. Her pregnancy successfully reached term and cesarean section was performed to preserve the cerclage for the next pregnancy; when the ovaries were explored an irregular structure was detected on the left ovary. A wedge biopsy was done and the pathological assessment of the specimen was borderline micropapillary serous tumor of the ovary. The patient wanted to preserve her fertility, therefore a fertility-sparing staging surgery was performed six months after the cesarean section. There was no residual tumor in the left ovary, but there was a borderline tumor in the right ovarian biopsy specimen (frozen section was negative). Two months after staging surgery the patient conceived with IVF and delivered twins at the 33rd week of pregnancy with cesarean section. At her second cesarean section the right ovary and abdomen appeared normal on inspection, but the cerclage tape was in the endocervical canal and was thus removed. To our knowledge this is the second reported case of transabdominal cerclage tape migration into the endocervical canal. The patient is clinically disease-free 18 months after her second cesarean section. The clinical findings, treatment modalities, management and prognosis are discussed together with a literature review of a patient with a serous borderline ovarian tumor and congenital cervical hypoplasia.
PMID: 21941979 [PubMed – indexed for MEDLINE]

 

 

 

6 yorum

 1. merhabalar ben sizin bloğunuza konuk yazar olmak istiyorum. Konusu ise kanser hastalığı sebebi ile kaybettiğim annem vede çocuklarım hakkında. Kabul ederseniz mail adresime bildirin hemen bir iki gün içinde gönderirim.
  sevgiler…

 2. Merhaba Ece Hanim,

  Ben bir anne degilim, hatta evli bile degilim. 28 yasimdayim ve Hollanda’da doktora yapiyorum. Kariyerim yuzumden erteledigim bir cok seyden cok kaygi duyuyorum… Yasadiklarinizdan ve yaptiklarinizdan o kadar etkilendim ki. Sizin tecrubeleriniz bana her umutsuzluga dustugumde cikis yolu olacak. Tesekkur ederim. Esiniz ve cocuklarinizla mutlu ve saglikli uzun yillar diliyorum.

  Saygilar…

 3. merhaba hassas anne biliyorum sorulara cvp vermeniz hakli olarak zamaninizi aliyor.Ama ben cok zor durumda kaldim ve bu konuda kendime en yakin olarak sizi buldum ne olur yardim edin.3 yasinda bir oglum var ama egitimim konusunda yanlis giden birseyler var ne olur sizinle yazisabilecegim bir mail felan verin ve sorunlarimi yazayim nasil ustesinden gelecegimi bilmiyorum inanin cok bunalimdayim

Cevapla