Duyurular

İstanbul Üniversitesi AUZEF Çocuk Gelişimi’nde İkinci Sınıf Öğrencisiyim

1.238 kişi okudu.

Burada bir İstanbul Üniversitesi AUZEF 4 senelik Çocuk Gelişimi Lisans (İkinci Üniversite) öğrencisi gördüm sanki😀 Bu sene 2. sınıfa geçtim. 17 yaşında Koç Üniversitesi’ne başlamıştım. Tam 25 sene sonra geçen sene ikinci üniversiteme başladım. Arada Florida Üniversitesi’nde tam bursla sosyal psikoloji 1 senelik lisansüstü programını tamamladım. 7 senedir Hassasanne.com’da 3 çocuğumla tecrübelerimi ve en son araştırma sonuçlarını harmanlayıp paylaşıyorum. Çocuk gelişimi konularını okumaya çocuklarım olduktan sonra başladım. İşim nedeniyle katıldığım eğitim, etkinlik ve konferanslarla ilgim arttı. Yüzbinlerce anne benim paylaşımlarımı okuyor Hassasanne.com’daki yazılarım 8 milyon kere okundu. işime olan saygım nedeniyle bilimsel bilgileri kaynağından alıp sizlere iletmeye karar verdim ve 42 yaşında yeniden üniversite öğrencisi oldum. Çalıştığım için ikinci üniversite 4 yıllık çocuk gelişimi lisans programına başladım (geçen sene ilk defa açılmış) Dersleri internetten izliyorum, sınavlar için üniversiteye gidiyorum. 12 haftalık da bir okul öncesi öğretim kurumunda staj yapacağım. İnşallah 2,5 sene sonra bitirip belki de yüksek lisans da yaparım. Öğrenmenin yaşı yok. Amerika’da bu yaşta okula gidip doktor olanlar bile oluyor😀 Ben bu alanda çalışmaktan çok üniversitede öğrendiklerimi size aktarmayı tercih edeceğim. Yazılarımı yazarken burada öğrendiklerim çok işime yarayacak.

Aslında Amerika’da 13 sene önce erken çocuk gelişimi sertifika programına katılmıştım bitirmeme sadece 1 ders kaldığında ilk oğlum Kaan vefat etmişti o nedenle bitirmemiştim. Bu sefer tamamlamaya kararlıyım💪🏻 

Her dersimde öğrendiklerimi yine üç çocuğumla olan tecrübelerimle harmanlayıp sizinle paylaşacağım. Bu derslere bu yaşta kafam çalışacak mı merak ediyordum çalıştı ama bu dönem 8 ders alıyorum işim zor. 8 dersin ilk sınavından çok yüksek aldım hatta Psikoloji ve Araştırma Teknikleri derslerinden 100 almışım. Kendimle gurur duyuyorum. 

 #ikinciuniversite #cocukgelisimi #istanbuluniversitesi