Duyurular

Sevinç Annem Mekanın Cennet Olsun

1.095 kişi okudu.

Bir acı daha eklendi yüreğime
Sen gittin gideli
Bu kadar acıyı çeker mi bilmem bu yürek…
.
Bugün annemi ebediyete uğurlarken bu satırlar geldi gönlüme…
Annemin cenazesi, duası her şeyi çok güzel oldu. O kadar çok kişinin hayatına dokunmuş ki Sevinç anneciğim doldu taştı her yer. Hayatta insan biriktirmek para, mal, mülk biriktirmekten çok daha önemli. Önceliklerinizi buna göre belirleyin. Çünkü hakkın rahmetine kavuştuğunuzda yanınızda hiçbirini götüremiyorsunuz. Annem pazardan sebze meyve alırken bile her seferinde başkasından alırdı ki herkes kazansın. Yardım etmediği kimse yoktu.
Beni uzun zamandır takip edenler bilir. Bu fotoğraf benim için çok önemlidir. Sevinç annem ( kayınvalidem) 2 yıl önce pankreas kanseri olduğunda hastanede sadece beni istedi yanında. 1 hafta ona hastanede bebekler gibi baktım ona sonra da 2 ay bizim evde. O zaman bir söz vermiştik. Annem iyileşince annemle yırtık kot giyip poz verecektik. Annem ameliyattan bir yıl sonra sonuçları çok iyi çıkınca annemle sözümüzü tuttuk ve yırtık kotlarımızı giydik. O günü hayatım boyunca unutmayacağım. Hayatımın en değerli anlarından biriydi. En değerli anlar sonra en çok can acıtanlar mı oluyor?😞Sonra ne yazık ki kanser geri geldi hayaller tuzla buz oldu ama hatıralar her zaman bizimle. Anneciğim adın gibi Sevinç getirdin bu dünyaya şimdi mekanın cennet olsun.

Eşim paylaşmış ve şöyle demiş: Biraz daha tanıyabilmelerini isterdim…
Gerçekten de insana yetmiyor. Keşke mezuniyetlerini görseydi, keşke düğünlerini görseydi, keşke çocuğunu görseydi…
Şimdi artık kabullenme,gördüklerine şükretme ve beraber geçirilen güzel günleri anma zamanı. Çok şükür iyi ki tanımışım iyi ki benim Sevinç annem olmuşsun. Mekanın cennet olsun.🙏🏻🙏🏻💜💜