Duyurular

İyi ki Anneyim

955 kişi okudu.

 

Tam 10 yıl arayla ikiz kızlarım Bodrum’da. ikizler ve Alper ile ilk yaz tatilmizin ne kadar zor geçtiğini anlatamam. Kızlar 6 aylık Alper 2 yaşındaydı. Alperde 2 yaş sendromu kızlarda ek gıdaya geçiş sendromu🙈 Sevinç ek gıdaya çok rahat geçti aynı Alper gibi katı gıdaları çok sevdi ve ne versem harika yiyordu. Ama Esin’de reflü vardı ve ilk yıl çok zordu sürekli kusardı. O kadar kusmaya 2 kiloluk prematürelikten bayan yanaklığa nasıl geldi bilmiyorum sanırım sütüm ona çok yaradı. İlk 4,5 ay sadece anne sütüydü. Sonra da sadece 1 öğün mama yedi. Esin ek gıdaya çok zor geçti o kadar çok ağlardı ki Bodrum’da bahçemizde onu beslerken çocuğu dövüyor muyum diye kumsaldan koşup gelirlerdi. Öyle diyeyim👀 Artık rezil olmamak için tüm kapıları pencereleri kapatıp evde beslerdim. Neyse ki 1 ay içinde alıştı sonra sorun olmadı reflüsü de azaldı. İlk fotoğrafı çektiğim günlerde işte öyle perişandık ama hepsi geçti bitti. Şimdi büyüdüler hatta kendi kendilerine gidip denize girip eve geldiler bu sene. Tünelin ucunda ışık var canlar. Belki siz de şu anda bu zorlukları yaşıyorsunuz, belki sizin de yorgunluktan dizleriniz titriyor, belki tatile mi gittiniz dayak mı yediniz anlamadınız😀 

Hepsi geçecek bu günlerin bu yaşların tadı da ayrı, bol bol anı biriktirin, fotoğraf çekin, bir kenara yaşadıklarınızı yazın, durun bir kahve için içerken büyüdüklerini hayal edin. Çok şükür iyi ki varlar tüm zorluklara yorgunluklara rağmen iyi ki anne/baba olmuşuz diyenler burada mı? Bu aralar her yerde çocuklulara karşı bir anlayışsızlık ve tahammülsüzlük hatta nefret var.

Siz de burada çekinmeden İYİ Kİ ANNE/BABA OLMUŞUM diye bağırabilirsiniz. Burası bizim yerimiz burası çocuklu olmanın tadını çıkardığımız hatta şımardığımız yer olsun çünkü burada biz bizeyiz biz birbirimizi anlarız. Hepinizi öpüyorum.