Duyurular

Tobra Ana Organik Bebek Kıyafetleri

1.314 kişi okudu.

 

 


Tobra Ana yenidoğan ve nevresim setini yıkadım ve güneşi pırıl pırıl görünce kurumaları için bahçeye astım. Kızlarım da bana yardım ettiler. Bence en beğenilen doğum hediyesi bu olabilir. Fotoğraflarda ürünleri  www.tobraana.com ‘dan inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Bu kadar doğal ve organik kıyafetler için fiyatlar da bence uygun. 


İsmini Toprak Ana’dan alan Tobra Ana’ya hayran kaldım. Neden mi?
Tobraana Bebek Giysileri;
💫Doğayı kirletmeden üretiyorlar
💫%100 organik pamuk ( GOTS sertifikalı)


💫Pamuk kumaşlar üzerine tamamıyla doğadan elde edilen doğal boyalar kullanılıyor! Bu boyalara da kök boya deniliyor.

 💫Kumaşlar antibakteriyel, antialerjik ve dermatolojik testlerden geçirilmiş (en hassas bebek ciltlerine özel ve kaşıntı, kızarıklık veya alerjik sebeplere yol açmıyor)


💫Bebeğiniz için en hassas kıyafetler bunlar, dikişler bile dışarda ve bebeğinizin hassas tenine değmiyor.

 💫 Broşür, etiket ve kağıtların hepsinde yine yalnızca doğal olan ekolojik mürekkep kullanılıyor. 

💫 Ambalaj kutusu bile kraft kağıttan üretiliyor

 

Bakın Tobra Ana kendini nasıl anlatıyor?

“Vekil sensin! Kendini sev, geleceği düşün, dünyayı koru”

Yapabileceğin çok şey var. Bu dünya hepimizin.

Hiçbir düşünce, hiçbir eylem; dünya ve üzerindeki tüm canlıların korunmasına ve devamlılığına verilen değerden daha kutsal değildir

Yaratılmış her şeyin insana hizmet ettiği ve şu AN’da üzerinde yaşadığımız dünyanın da evimiz olduğu ve ortak YAŞAM amacının SEVGİ olduğu BİLİNCİ ile ürettiğimiz özgün ürünlerimizi sizlerin beğenisine sunmaya karar verdik.

Doğaya yakın durmanın ve öneminin farkında olarak, TEKSTİL sektörünün üretim sürecinde oluşan tonlarca kimyasal atığın, kanallardan denizlere aktığını, hatta bazen sokaklara taştığını görmek hep içimizi acıtmıştır.

Doğaya zarar vermeyen boyalarla ekoloji-dostu giysiler üretmenin bir yolu olmalıydı. Yani hem hammaddesi pamuk, ipek ve yün gibi doğal, hem de boyası sebze, meyve, taş, toprak, yaprak gibi doğada bulunabilen malzemelerden, yani “kök boya”lar dan olsun.

♥ Geleneksel olarak, “kök boya”, yün ve ipek gibi malzemelerin boyamasında kullanılırdı. Ancak bu yöntem pamuklu kumaşların üzerine uygulanmıyordu. Bizim de çözmeye çalıştığımız konu bu oldu!

Yola böyle çıktık. Aradığımız şey buydu. Araştırmalara başladık. Uzun süren denemeler sonucunda, pamuklu kumaşlar üzerine “kök boya”yı sabitlemeyi başardık. Ve hayretle fark ettik ki;

♥ Ne Türkiye’de ne de dünyada hem hammaddesi, hem boyası, hem de süreci başından sonuna kadar doğal olan herhangi bir pamuklu giysi üretimi yapılmıyordu.

♥ Üstelik,“organik” sertifikası altında satılan giysilerin de aslında sadece hammaddeleri “organik”, yani %100 pamuk, yün ya da ipek, ama boyaları tamamen doğal değil.

♥ Tüm bu düşüncelerle deneme üretimi yapmaya karar vererek; kullanılacak kumaşların kalite ve niteliklerini belirledik. Tüm malzemelerin, her zaman doğada bulunabilir olması, içeriği ve nasıl üretildiği, dikkat edilen en önemli hususlardı.

♥ Oluşturulacak markanın isminin yapılan işi kapsamlı bir şekilde ifade eden bir anlam taşıması için Türk ve Altay mitolojisinde ve halk inancında Toprak Ana anlamına gelen “Tobra Ana“da karar verdik.

 

 

 

 

 

#tobraana   #isbirligi Bu bir reklamdır. #hassasanne #organik #dogal