Duyurular

Ramazanda Besleyici, Tamamen Doğal Bir Ürün: Arı Ekmeği

1.202 kişi okudu.

Besleyiciliği ve probiyotik özelliği ile öne çıkan arı ekmeği ile ramazan döneminde de beslenmenize doğal yollarla katkıda bulunun.

Arı ekmeği nedir?

Arı ekmeği, polenin dış zarının arının kendi enzimleriyle sindirilip bütün besin içeriğinin açığa çıkmış ve insanlar tarafından daha yüksek oranda sindirilebilir halidir. Enzimlerle zarın parçalanması bir fermentasyon işlemi olup, bu fermentasyonda yararlı bakteriler gelişmektedir.  Bu yönü ile arı ekmeği probiyotik özellik gösterir. Probiyotikler bağırsak florasının düzenlenmesini sağlayan yararlı bakterilerdir. Arı ekmeği bileşiminde bulunan Lactobacillus bakterileriyle aynı zamanda probiyotik doğal bir gıdadır. Her gün arı ekmeği tüketerek, beslenmenize katkı sağlayabilirsiniz.

Arı ekmeği yaklaşık %30 oranında protein içerir. Ayrıca, “K vitamini” açısından zengin olduğu ve yüksek miktarda B vitamini içerdiği bilimsel kaynaklarda yer almaktadır.

 

Yetişkinlerin günde 6-12 adet, çocukların 3-6 adet doğrudan çiğneyerek veya süt, yoğurt gibi gıdalarla karıştırarak tüketmeleri tavsiye ediliyor.

Biz de ailecek arı ekmeğini çok seviyoruz. Ben avucuma döküp atıştırmalık olarak tüketiyorum, salatalara ekliyorum. Evde dondurma yapıp onun üstüne serpiştiriyorum. Çok doğal bir protein kaynağı olmasına bayılıyorum.

 

 

 

#beeo Bu bir reklamdır