Duyurular

Rahim Ağzı Kanserine Dikkat!

1.529 kişi okudu.

Ocak ayı Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayıydı. Ocak ayında Kozyatağı Acıbadem Hastanesi ile Kozzyn AVM’de çok önemli bir etkinlik düzenledik. Kozyatağı Acıbadem Hastanesi’nden Prof.Dr. Murat Naki rahim ağzı kanseri hakkında çok önemli bilgiler verdi. Etkinliğimize yoğun ilgi gösterenlere, sayın hocamıza, Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’ne ve bizi misafir eden Kozzy AVM’ye çok teşekkürler. Kadın sağlığı konusunda etkinliklerimiz devam edecek takipte kalın.


Hocamızın verdiği değerli bilgiler:
👉🏻 Rahim ağzı kanserini önlemek mümkün. HPV aşısını her yaşta yaptırabilirsiniz ama özellikle 11-12 yaşından itibaren kız çocuklarının aşılanmaya başlaması çok faydalı olacaktır. Dernek olarak bunun okul aşılanma programına alınması için çalışmalar yapılmaktadır. .
👉🏻 Kadınların 21 yaşından itibaren 3 yılda bir PAP Smear testi yaptırması öneriliyor. 5 Yılda bir HPV testi de yapılabilir. Lütfen bebek sahibi olduktan sonra da düzenli olarak jinekoloğunuza gitmeyi ihmal etmeyin. .
👉🏻 Rahim ağzı kanserini önlemek için sigara içmemek gerekiyor.
Siz kadın sağlığı kontrollerinizi ihmal ediyor musunuz? En son ne zaman jinekoloğunuza gittiniz? Çocuğunuzun sağlığı kadar kendi sağlığınızı da düşünüyor musunuz?

 

 

 

#acıbademsağlık Bu bir reklamdır. #hassasanne