Duyurular

Mammashow 2019

1.670 kişi okudu.

Mammashow 2019’da 2 panelde moderatörlük yaptım ve fuarda dolu dolu 2 gün geçirdim. Çok keyifli bir fuardı. Katılan markaların da çok yararlandığını düşünüyorum. Windowblock Pencere Güvenliği Sistemleri standında Hassas Annelerle buluştuk.

Mammashow Anne Hikayeleri Panelimiz çok keyifliydi. Hassas Anne kitabımdan harika anne hikayeleri dinledik. Yazar ve dilbilimci Ayşegül Dede, Yazar Hatice Beyza Bulut, Kozadan Çıkmak, Mutfakta bebek Var’ın kurucusu Kadriye Altınbaşak  Ek gıdaya geçiş Bebek mamaları , Alerji ile Büyüyorum kurucusu Büşra Uysal,  @beriltosunannesi hesabının kurucusu Başak Kıran’a ve bizi zaman zaman ağlayarak dinleyen herkese çok teşekkürler.

Oto koltuğu kullanımı hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz? Pek çok kişi oto koltuğunu hatalı kullanıyor ve bu çocuğunuzun hayatını tehlikeye atabilir. Bugün moderatörlüğünü yaptığım Bagider (Bebek Araç Gereçleri üretici ithalatçı ve perakendeciler derneği) panelinden size değerli bilgiler getirdim. Lütfen uygulayın.
👉🏻Arabada seyahat eden herkesin emniyet kemeri takması zorunludur
👉🏻 Çocuklar 1,50 ve 36 kilo olmadan ön koltukta oturmamalıdır.
👉🏻 Bebekler 15 aylıktan önce öne bakar şekilde oturtulmamalıdır.
👉🏻 Oto koltuğunda çocuğunuzu sadece alt kemerle bağlayarak oturtmayın, omuz kemerleri de takılmalı ve ne gevşek ne de çok sıkı olmayacak şekilde sabitlenmelidir.
👉🏻 Oto koltuklarının son kullanma tarihi vardır ve bu tarihten sonra kullanılmamalıdır. Ciddi trafik kazalarından sonra oto koltuğu değiştirilmelidir. İkinci el oto koltuğu satın alınması bir kazada yer alıp almadığını bilemeyeceğimiz için güvenlik açısından uygun değildir.
👉🏻 Çocuğunuzu ilk günden itibaren oto koltuğunda seyahat etmeye alıştırın ve hiç bir zaman kemerini açıp kucağınızda gitmeyin. O bebeği bir kaza anında kucağınızda tutmanız mümkün değil. 30 km hızla giden bir arabada o bebek bir fil yavrusu ağırlığı gibi etki ediyor.
Panelimizde konuşmacı olan Bagider yönetim kurulu üyesi Kültür Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Kasım Yiğit’e , İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetim Şube Müdürlüğü Uzmanı Mehmet Candan’a, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı ve yazar Uzm. Özge Selçuk Bozkurt ‘a, Oyuncu ve yazar Akasya Asiltürkmen’e ‘e ve bizi davet eden Aslı’cığıma  Kadıköy Anneleri çok teşekkürler.