Duyurular

Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu Başlıyor

1.598 kişi okudu.

Keşke ehliyet almadan araba kullanmanın yasak olduğu gibi anne babalık okuluna gitmeden veya bu konuda bir eğitim almadan çocuk da büyütülmese diye düşündüğünüz oldu mu? Sevgili arkadaşım eğitim bilimci ve yazar Dr. Özgür Bolat ve Bahçeşehir Koleji @bahcesehirk12 iş birliğinde “Mutlu çocuk, başarılı gelecek” hedefiyle yola çıkan, “Bahçeşehir Koleji Özgür Bolat Anne Baba Okulu”nun ilk öğrencileri bugün biz olduk. Umarım sınavı geçeriz. Geçip geçmediğimizi de çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıdan anlayacağız🙏🏻 Profildeki canlı yayında Dr. Özgür Bolat’ın verdiği bilgileri izleyebilirsiniz. 


Anne Baba Okulu üç modül ve dört oturumdan oluşuyor, ailelere çocuk yetiştirme modellerini ve kendi ebeveynlik tarzlarını bilimsel anketler ve etkinlikler aracılığıyla keşfettirmeyi, etkinlikler ve ödevlerle mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin felsefesini öğretmeyi amaçlıyor. Özgür Bolat, “Ebeveynliğinizi etkileyen gizli dinamikler neler?”, “Çocuklar birey olarak nasıl yetiştirilir?” ve “Kendimizle kurduğumuz ilişki çocukla ilişkimizi nasıl belirler?” başlıklarını ele aldığı seminerde şu konulara değindi
👉🏻Konuşarak değil, dinleyerek ilişki kurulur
👉🏻Çocuk yetiştirmek kendini yetiştirmektir
👉🏻Sahip olmak istediğiniz değil, sahip olduğunuz çocuğu yetiştirin
👉🏻Çocuğu geleceğe göre değil, geleceği çocuğa göre şekillendirin
👉🏻Çocukla kurulan ilişki, onun gelişiminden daha önemlidir

Bahçeşehir Koleji Nakkaştepe Kampüsü’nde gerçekleştirilecek program kapsamında, anne ve babaların da okulu olacak, tahtaya çıkacaklar ve ödevleri de olacak. İsteyen herkes katılabilecek. Anne Baba Okulu 3.5 saat süren 3 dersten oluşuyor. Her hafta bir ders yapılacak. Derslerde hem anlatım hem etkinlikler hem de ev uygulamaları olacak. Tüm derslere katılan kişilere program sonunda sertifika verilecek.
Bilgi, kayıt ve burslu katılım olanağı için annebabaokulu.bahcesehir.k12.tr adresini ziyaret edebilir veya 4445122’yi arayabilirsiniz.

Anne babalara ve çocuklarına faydalı olacak bu anne baba okulunda emeği geçen herkesi kutlarım👏🏻👏🏻👏🏻