Duyurular

Hassas Anne Hikayeleri Canlı Yayın Serisi: 1. Hikaye Engelli Bir Çocuğun Annesi Olmak

2.270 kişi okudu.

Size harika bir haberim var. Hassas Anne kitabımda hikayesine yer verdiğim 16 anne ile canlı yayınlara başladım. Her hafta bir anne ile canlı yayın yapacağım. O hafta o annenin hikayesiyle ilgili konuları işleyeceğim. Daha sonra da diğer Hassas Anne hikayeleri ile devam edeceğim.

Geçen hafta kitabımda “Engelli bir çocuğun annesi olmak” hikayesini yazan “Kozadan Çıkmak” ve “ Kozanın Sırrı” kitaplarının yazarı İpek Bade’nin annesi Hatice Beyza Bulut ile canlı yayın yaptık ve blogda ve instagramda engelli bir çocuk büyütmek konusunu işledik.  Hatice Beyza Bulut’un instagram sayfası: @hbeyzabulut

Hatice Beyza Bulut tanıdığım en güçlü kadınlardan biri. Öyle bir duruşu var ki sanki dünya yıkılsa o ayakta kalacak. Dünya, kızının 24. haftada 660 gr doğması, cerebral palsy ve hidrosefali ile %90 engelli olmasıyla yıkılmış ama o hem ayakta kalmış hem de gücüyle ve yaşama aşkıyla herkese örnek olmuş. İki kitabı var Kozadan Çıkmak ve Kozanın Sırrı. Mutlaka okuyun.
Hassas Anne Kitabımdaki 16 Anne hikayesinden biri onun hikayesi.  İyi ki varsın.

İşte kendi ağzından hikayesi:

Nereden bilebilirdim ki yaşamaz denen kızımın benim için yaşam kaynağı olacağını…

Nereden bilebilirdim ki, kızıma derman ararken kendime şifa bulacağımı…

Benim serüvenim bir hastane odasından Yaradan’a kavuşma yolculuğudur. İpek Bade’min, yürek sızımın varlığıyla “öz”ümü bulmamdır.
Âşık olduğu adamla evlendiğinde tozpembe hayaller kuruyordu. Çocukları ve mutlu bir yuvaları olacaktı. Oysa hayatın kendi planları vardı. Biraz acımasız, biraz zorlayıcı. Kim bilebilirdi ki engelli bir çocuğun bu mutlu çiftin sınavı olacağını… Hatice Beyza Bulut, “Yaşamaz,” denen bebeğini bugün 7 yaşına getiren bir anne ve kapılarını çalan mucizeleri, vazgeçmediği mücadelesini spritüel bakış açısıyla dile getiriyor.
Kozamızın sırrına ortak olmaya ne dersiniz?

Kitabım hakkında biraz bilgi👇🏻
Üç çocuk annesi güçlü bir kadının annelik hikâyesini okuyacağınız Hassas Anne kitabında hem bir kadın ve anne olarak içinizdeki güce inanacaksınız hem de içinizdeki o suçluluk ve yetersizlik duygusunun yok olduğunu hissedeceksiniz. Erken yaşta anne ve baba kaybını, evlat acısını, rahim yetmezliğini, tüp bebek tedavisini, ikiz bebek anneliğini, prematüre anneliğini, kolik anneliğini, birçok ameliyatı, normal doğumu, sezaryen doğumu ve bunun gibi aklınızı kurcalayan nice şeyleri yaşadım. Çok şey yaşadığımı düşünerek sizlerle paylaşmak istedim. Paylaştıkça öğrendim, öğrendikçe paylaştım. 384 sayfalık kitabımda benden başka 16 farklı annenin hikâyesini de okuyacaksınız. Çocuğunu babasız büyüten bir anneden engelli annesine, prematüre annesinden çocuk doktoru bir anneye, genç yaşta annelikten geç yaşta anneliğe kadar farklı farklı hikâyeleri olan birçok hayatın tecrübelerine yer verdim. Otizmli, Down Sendromlu, besin alerjili çocuk büyüten annelerin neler yaşadığını öğrenmeye çalıştım. Bu kitapta başka neler var? Hassas Anne’den anneliğinizi kolaylaştıracak ve keyifli hâle getirecek annelik ve babalık, hamilelik, eğitim, beslenme, oyun, güvenlik, tarifler gibi birçok konuda tavsiyeler. Annelerin gücüne güç katacak ve onların çocuklarını daha keyifli büyütmesini sağlayacak bu kitabı okumaya hazır mısınız?
Kitabın yazar net telif gelirinin yüzde ellisi Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na @tegv (TEGV) bağışlanacaktır. Kalan gelir ile de kitaplarımı Türkiye çapında yüzlerce anneye hediye ediyorum.  #HassasAnneKitap@olimposyayinlari