Duyurular

Herkesi Dış Görünüşüne Bakmadan Sevip Kucaklamak

1.393 kişi okudu.

Hepimiz çocuğumuzun iyi bir eğitim alması için maddi manevi çırpınıyoruz. Evet iyi bir eğitim almak çok önemli olsa da bizim onlara öğreteceğimiz insani değerler daha önemli.
Herkesi dış görünüşüne bakmadan sevip kucaklamak.
Dünyada engelli kişiler olduğunu bilip onların da bizlerle aynı haklara sahip olduğunu kabul etmek.
Kimsenin farklı yönleri yüzünden üzülmesine neden olmamak gibi.
Bugün pek çok annenin yüreği pır pır. En çok da çocuğunun okulda dışlanabileceğini düşünen anneler babalar… Dünya güzeli Duru’nun annesi de onlardan biri. Lütfen onu dinleyelim. Çocuklarımıza koşulsuz sevmeyi kendi davranışlarımızla ve farkındalık yaratarak öğretelim. Yoksa inanın dünyanın en iyi ve pahalı okuluna da gitse iyi bir insan olmayı öğrenmedikten sonra bir faydası yok. Tüm çocuklara ve Duru’cuğuma Allah zihin açıklığı versin diyorum.
Repost from @hilal_duru_06 Oryantasyon haftasında biz duruyu okula aile boyu götürüyoruz, ağladığı için ablası kalıyor sınıfta ara ara dışarı çıkıyor. Bugün ablası daha uzun onu sınıfta bıraktı lavabo bahanesiyle dışarı çıktı DURU onu lavaboya götürdüm bana sarılıp hıçkıra hıçkıra ağladı ah yavrum nasıl biriktirdin o kadar gözyaşını “ kimse benimle oturmuyor kimse benimle oynamıyor herkes bana bakıyor” dedi .
Sanırım hayatımda ilk kez canım bu kadar yandı ilk kez kendimi kızıma karşı çaresiz hissettim ilk kez durum burnundan dolayı ağladı çaresizlik çok ama çok ağır geldi demem oki lütfen bilinçli çocuklar yetiştirelim biz ve bizim gibi çocukların hayatını daha çok zora sokmayın merak etmek yerine daha çok sarılın daha çok destek verin bizim buna çok ihtiyacım oluyor acımayın sorgulamayın çocuklarınızı acımasız yetistirmeyin DÜŞENE TEKME VURAN DEĞIL ELINDEN TUTAN OLSUNLAR

Not: İzin alınarak paylaşılmıştır