Duyurular

Hayaller ve Güvercinler

1.294 kişi okudu.

Amerika’dan İstanbul’a döndüğümüzde 29 yaşındaydım. 2 sene öncesinde ilk oğlum Kaan’ı 21. haftada doğurmuş ve prematürelik nedeniyle kaybetmiştim. 1 yıl önce rahim kelepçesi (TAC) takılmıştı. İçimde inanılmaz bir bebek özlemi, kırgınlık ve korku vardı. Çok olumlu bir insan olduğum için umudum da vardı. Sadece çok kırılgan hissediyordum. Evlat acısı yaşamışlar bunu bilirler. Öyle bir acı yaşamışsındır ki bir gram daha acıyı kaldıramayacak gibisindir. Bu duygularla Eminönü’ne gittim. Küçüklükten beri dedeciğim beni oraya götürürdü. Caminin önündeki güvercinlere yem atar dua eder dilek dilerdik. Ben de o gün sağlıklı bir bebeğim olması için Allah’a dualar ettim ve “Eğer sağlıklı bir bebeğim olursa gelip size 5 kilo yem atacağım” diye adak yaptım. Çok şükür hemen hamile kaldım ve Alper’i kucağıma aldım. Alper 9 aylıkken yumurtalıklarımda kanser başlangıcı tümör olduğu için ameliyat oldum, sol yumurtalığım, tübüm karın zarım alındı. Tek çocuk olduğum için Alper’e kardeş olsun diye deliriyorum. Neyse onkoloğumu ikna ettim bir kereliğine tüp bebek denememe izin verdi. Alper’in ilk doğumgününde aldım Alper’i ve anneanneciğimi Eminönü’ne gittik. Alper ile güvervinlere attık adağım olan 5 kiloyu. 2. 3. fotolarda Alper’in nasıl yem attığını görebilirsiniz. Tabii oradaki çocukların hepsine yem verdik onlar da attılar çok mutlu oldular. Ne güzel bir gündü. 


Tabii yeni dilek de diledim. Alper’in kardeşi olursa 10 kilo yem atacağım dedim nedense ikiz olursa 50 kilo atacağım diye de ekledim. Sonucu biliyorsunuz🙈 Çok şükür hep şükür. Tabii ki tüm dualar yüce Allah’ıma. Güvercinler de sebepleniyorlar. Eminönü’nün uğuruna hep inanırım. Kızlarla da gittik 2 seferde 50 kilo yemimizi attık adağımızı yerine getirdik. 


Allah herkesin dualarını kabul etsin ve hayallerini gerçekleştirsin. Siz de hiçbir zaman hayallerinizden ve dualardan vazgeçmeyin.