Duyurular

Hassas Anne Hediyesi: Metro Türkiye’den Okula Dönüş Kırtasiye Hediye Seti

481 kişi okudu.

2 Hassas Anne-babanın çocuğununa Metro’dan aldığım okula dönüş kırtasiye malzemeleriyle hazırladığım hediye paketi hediye🎁

Çocuğumuzla okula dönüş alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
Okulların açılmasına çok az kaldı. Okulların açılması demek kırtasiye listesi demek 😀 

Bizler sürekli çocuklarımızın sağlığını düşünüyoruz lütfen okula dönüş alışverişinde de buna önem verelim. Okuduğum bilimsel makalelerden ve araştırmalardan şunları öğrendim:

 Kırtasiye, tekstil ve ayakkabı ürünlerinde
👉🏻Fitalat
👉🏻Solvent
👉🏻kurşun olmaması çok önemli çünkü çocuklarımız her an çantalarına, defterlerine, silgilerine dokunuyorlar, suluklarından su içiyorlar ve kalemlerini ısırıyorlar. Bu maddelere fazla maruz kalmak çocuklarda gelişim geriliğine, erken ergenliğe ve dikkat eksikliğine neden olabiliyor. Lütfen siz de bunlara dikkat edin. Kesinlikle üç kuruş daha ucuz diye ne içerdiği belli olmayan ürünleri çocuklarınıza kullandırmayın.
Solvent, fitalat ve kurşun gibi ağır metallerin de arasında bulunduğu 50’den fazla parametre ile teste tabi tutulan ürünler ancak testleri başarıyla geçebilirse Metro raflarında yer bulabiliyor.  Çocukların sağlığını maksimum seviyede korumak amacıyla uygulanan test parametreleri, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Toksikoloji Ana Bilim Dalı tarafından belirlenmiş ve onaylanmış. Metro’daki Okula dönüş alışverişim sırasında Facebook canlı yayın yaptım ve ürünleri beraber inceledik. Bu linkten keyifli ve bilgilendirici canlı yayınımı izleyebilirsiniz.  Bu canlı yayında 2 kişiye Metro kırtasiye ürünlerinden oluşan bir set hediye ediyorum. Bu ürünleri kızlarımla sizin için seçtik, umarım beğenirsiniz ve kazanan çocuklar iyi günlerde kullanır. 

Ayrıca bu linkteki instagram yarışmama da katılın belki 3 hediye setimden biri size çıkabilir. instagram.com/p/BnTfMXrBC6h/?taken-by=hassasanne


Hangi zararlı maddelerin ne etkileri oluyor? 
• Solvent: Bulunma olasılığı kokulu kalem, silgi, tahta kalemi, yapıştırıcı, boya, oyun hamurları gibi ürünlerde yüksek olan Solvent, solunum yolu ile ciğerlere çekilebiliyor ve zehirleyici etkileri nedeniyle fazla alınması durumunda organlarda kalıcı tahribatlara neden olabiliyor.
• Fitalat: Lastik ve plastik malzemelerin elastikiyetini ve yumuşaklığını sağlayan Fitalat, kanserojen olup hormonal sisteme zarar veriyor. Metebolizma ve büyüme düzensizlikleri gibi sorunlara yol açıyor.
• Kurşun: Sert ve metal malzemelerin boyanmasında kullanılan boyalar kurşun gibi ağır metaller içerebiliyor. Deri veya ağız yoluyla vücuda girebilen ve son derece zehirli bir ağır metal olan kurşun, biyolojik olarak parçalanamıyor. Sinir sistemi bozukluğu, işitme kayıpları, kansızlık, kısırlık, alerji gibi bilinen etkileri vardır.

Okul alışverişinde üç çocukla her bir etiketi okumak için saatler harcamaya vaktim yok bu nedenle bu yıl okul alışverişimizi inanılmaz çok çeşidin olduğu Metro’dan yapmaya karar verdim. Bu konuda nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair bir araştırma yaparken Metro Türkiye’nin 2008 yılında başlattığı “Okula Dönüş” projesinden haberdar oldum, Proje kapsamında Metro Türkiye, mağazalarında satılan tüm kırtasiye, ayakkabı ve tekstil ürünlerini her yıl kapsamını daha da genişleterek titizlikle test ettiriyormuş. Sektörde ilk olan bu örnek uygulamayla, sektörün de kalite çıtasını yükselten ilgili yasal düzenlemelerin oluşmasına zemin hazırlamış. Metro Türkiye, yasal zorunluluktan çok daha önce başlattığı proje kapsamında, içeriğinde zararlı kimyasal madde tespit edilen çocuk ürünlerine hiçbir zaman raflarında yer vermiyor, gerekirse reyonlarını daraltmayı bile göze alıyor. Tebrik ederim 👏🏻👏🏻👏🏻
İnsan sağlığını diğer tüm konuların üzerinde değerlendiren Metro Türkiye, geniş ürün yelpazesiyle her yaşa ve ihtiyaca uygun olarak sağlıklı, güvenli ve kaliteli ürünler sunuyor. Ayrıca Metro, sadece üretim süreçlerinde çalışanlara ve çevreye saygılı markalardan ürün kabul ediyor.

Okula Dönüş Alışverişimde bana değerli bilgiler veren ve bizi çok güzel ağırlayan Metro çalışanlarına ve yönetimine çok çok teşekkürler. 

#metrotürkiye #metrodesteğiyle