Duyurular

Tabuları Yıkmanın Zamanı Gelmedi Mi?

1.244 kişi okudu.

muzipo temmuz

Bu tabularla ilgili ne düşünüyorsunuz? Kızlar illa pembe giymeli ve cimnastik yapmalı, erkekler mavi giymeli futbol mu oynamalı?
Alper mesela 4 yaşında spora cimnastik ile başladı. Sınıfta 17 kız arasında tek erkek oydu. Sevinç karate yaptı sarı kuşak oldu.

Türkiye’nin çocuk hareket üssü Muzipo Kids şöyle diyor: Doğdukları andan itibaren pembe ve mavi ile etiketliyoruz çocukları. Oysa çocukların rengi yoktur, tabusu yoktur. Onlara biçtiğimiz rolleri değil kendi başardıklarının ve sevdiklerinin peşinden koşarlar. Bazı kız çocukları futbol oynar, bazı oğlan çocukları evcilik oynar.
Çocuklarla birlikte biz de tabularımızı yıkabiliriz. Cinsiyet eşitliği her yaşta, her alanda!

 

Muzipo Kids’in amacı; “çocukları gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri, değişim sağlayabilecekleri, eğlenceli, yaratıcı, güvenli, haklarını gözeten bir ortamda, bilimsel yöntemlerle sağlıklı bir hayata hazırlamak ve içinde bulundukları anı dolu dolu yaşamaları için hareketlendirmek.”

Muzipo Kids merkezlerinde çocuklar hem eğlenecek hem de güvenli bir ortamda bedenini kullanmayı öğrenecek. Anne babalar da gözleri arkada kalmadan bir nebze kendine zaman ayırabilecek. Biz çocukların gelişimlerini her ay ölçüp anne ve babalarıyla paylaşacağız ki çocuğumuzun içindeki cevherin farkına varalım ve yolunu elbirliği ile kolaylaştıralım.

Hadi gelsin çocuklar Muzipo Kids’e ve hareket başlasın!

Muzipo.com

____________________________________________________

#MuzipoKids #muzipo Bu bir reklamdır. #çocuk #hareket #spor #hareketbaşlıyor #yaztatili#toplumsalcinsiyet #toplumsalcinsiyeteşitliği