Duyurular

T-shirt Mayolar

1.357 kişi okudu.

ng havuz

 

Kızlarımın giydiği T-shirt mayo ve şort hakkında çok soru geliyor. 5 senedir bundan bahsediyorum umarım işinize yarar. Doğduklarından beri çocuklar denize ve havuza böyle girdiler. Pek çok avantajı var
1. Bu bence en önemli neden: Omuzlar ve sırt gibi çabuk yanan bölgeler kesinlikle yanmıyor. Çocuklar rahat rahat oynuyorlar zaten kollarından, baştan ve bacaklardan yeterince DVitamini alıyorlar
2. Daha az güneş kremi sürüyorsunuz. Çocuklar güneş kremi sürmemizi sevmiyorlar istemiyorlar ve ne kadar zararsız da olsa çocuklara ne kadar az sürersek kardır. Hiç sürmeden de olmaz ama.
3. Daha az güneş kremi masrafı oluyor
4. Çocukların fotoğraflarını çekip içim rahat paylaşıyorum çünkü kesinlikle bikinili veya üstsüz fotoğraflarını paylaşmıyorum.
5. Bunlar mayo kumaşı olduğu için hemen kuruyor ve zannedildiği gibi üşütmüyor. 2-3 tane alıyorum değiştiriyorum. Artık her yerde var bunlardan, geçen sene Decathlondan 17 liraya normal ve 30 liraya 50 koruma faktörlü buldum genellikle en ucuza orada var. Mothercare’de, Kipa’da vardı. Başka spor dükkanlarında da oluyor.
Çocukların her gün D vitamini de alması önemli güneş kremlerini sürekli sürdüğümüzde D Vitamini alamıyorlar. Doktorlar 12:00-13:00 arasında güneş kremsiz 15 dakika güneşlenmenin günlük D vitaminini almak için ideal olduğunu söylüyorlar tabii yanmamasına dikkat etmek gerekiyor. Lütfen çocuklarınızda güneş yanığı olmamasına çok dikkat edin araştırmalara göre çocukken 2 kere ciddi güneş yanığı olan çocukların cilt kanseri olma riski 2 katına çıkıyor. Lütfen çocuklarımızı bu risklerden koruyalım.
Siz çocuklarınızı güneşten koruyor musunuz?