Duyurular

Seçim 2018’de Görevimi Yerine Getirdim

1.166 kişi okudu.

oyver

Annesini görev yerinde ziyaret eden yakışıklı. Seçimlerde sandık kurulunda sabah 6’dan beri üye olarak çalışırken hayatımın en duygusal anlarını yaşadım. İki büklüm 85 yaşında nineler, tatilden dönen pırıl pırıl Atatürk gençliği…

85 yaşında yürüyemeyen, bir eli tutmayan nineyle oyunu attıktan sonra bakışıp hüngür hüngür ağladık. Buruşuk elleriyle yüzümü tatlı tatlı okşadı. Rahmetli annemin yerine onun öpülesi ellerini öptüm. Birbirimizi anladık konuşamıyordu ama anlaştık çünkü gönüllerimiz bir. O da kendini aştı tekerlekli iskemleyle geldi ben de kendimi aştım 1,5 saat uykuyla gün ışıdığından beri çalıştım. 

Oy ve Ötesi sandık müşahidi olarak başlayan görevim sandık kurulu ekibinde eksik olması ile sandık kurulu asil üyesi olarak devam etti. Saatlerce mühür bastım, zarf ve oy pusulası saydım ve listeden isim bulup imza aldım. Gerçekten zor bir görev. İnsanlar beklerken çok sabırsızlar bizim yaşlılara ve onların refakatçilerine öncelik vermemiz bile sorun oldu  Çok dikkatlice işimizi yaptık ve ekibimiz çok iyiydi. Ben her oy verene içimden gelerek teşekkür ettim ve hayırlısı olsun dedim. Günün sürprizi sevgili Özcan Deniz’in okulumda oy vermesi

oyver4

Lütfen her seçimde oy verin ve sandık sorumlusu/müşahidi olarak çalışın. Lütfen saat 06:00-24:00 arasında gönüllü olarak çalışan sandık görevlilerine karşı kibar, sabırlı, anlayışlı ve güleryüzlü olun. 

Saat 17:00’dan itibaren oyları 15 gözlemcinin önünde saydık. Siz de her seçimde 17:00’da sandıklarınıza gidip oy sayımını izleyebilirsiniz. Oy sayımından sonra ıslak imzalı oy tutanaklarını hazırladık. Sandık Kurulu başkanımızla jandarma aracına binip Sarıyer İlçe seçim kuruluna oyları bizzat götürdük. Vatandaşlık görevimi yerine getirdiğim için çok mutluyum. Devletimin bana bu görev için göndereceği ücreti de okumasına destek olduğum üniversite öğrencisine göndereceğim.

 

90 yaşındaki bu asil hanımefendi gelip oy verebiliyorsa bence siz de oy verebilirsiniz 
Not: Fotoğraf izin alınarak paylaşılmıştır.

oyver2

 

#oyverin #oyver #oyveotesi