Duyurular

Otizm’e Mavi Işık Yaktık

1.773 kişi okudu.

otizm2

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık gününde Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcan Özer’i konuk aldık ve otizm konuştuk. Cumartesi sabah 8:30’da @tv8bucuk ekranı başına @serenilekadinolmak programımızda Seren Fosforoğlu ile konuğumuzla Otizme Mavi Işık yaktık. Cumartesi 8:30-10:00 arasında TV 8,5 kanalında programımızı seyretmeyi unutmayın.

otizm3

 

2 Nisan’da Otizm yürüyüşüne de katıldım. Otizmli çocuklar ve anne babalarıyla yürümek ve sonrasında onlarla sohbet çok güzeldi

Otizmli çocuk anneleri babaları, bugün kurulan İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği, Sedef Erken, Tohum Otizm Vakfı, İlksen Baş biraradaydık. Sonra da beraber çay içip sorunları konuştuk. Özellikle bugün kurulan İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği büyük bir heyecan yarattı. Laf ve teselli değil gerçekçi adımlar isteniyor. Özellikle otizmli çocukların eğitim hakları annelerin en önem verdiği konu. Yönetmelik değişikliği ve bütçe isteniyor. Gölge öğretmen konusunun yönetmeliklere eklenmesi gerekiyor. Rapor alırken yaşanan sıkıntılar, eğitim kurumlarına kaydettirirken karşılaştıkları engeller, okuldaki diğer velilerin tavırları otizmli ailelerin aklındaki konular. Onlara destek olmak hepimizin sorumluluğu.

otizm5

otizm4

otizm6

otizm7

otizm8

 

#otizmfarkındalıkgünü #otizm #2nisanotizmfarkındalıkgünü

#2nisandünyaotizmfarkındalıkgünü