Duyurular

Anne sütünü Nasıl Arttırabilirsiniz?

2.735 kişi okudu.

anne sutu

Biz buna süt yaradı diyoruz. 2 kilo 270 gr 33 haftalık doğan Esin kızım 4,5 ayda sadece anne sütüyle böyle oldu çok şükür.
Günde 1,5-2 kilo anne sütü sağacak ve ikiz bebekleri bile 4,5 ay sadece anne sütüyle (toplam 13,5 ay)besleyecek kadar sütüm nasıl oldu? belki tavsiyelerim işinize yarar.

Günde 4 litre su içtim
Aldığım kalori miktarını azaltmadım yani diyet yapmadım.
Sabah 3 Öğle 3 Akşam 4 olarak günde 10 adet BİRA MAYASI TABLETİ aldım. Bunlar alkolsüz ve hem anneye hem süte çok faydalı. Eczaneden veya aktarlardan bulabilirsiniz. B vitamini deposudur. (doktorunuza danışıp öyle kullanın)
bol bol bulgur, balık ve yeşillik yedim.
tatlı yemenin bir faydası yok, sadece kilo yapar
Mutlaka 3 saatte bir göğsünüzün boşalması lazım; ya bebeğiniz emecek ya da sağacaksınız. Boşaldıkça süt yapımı artar.
Bebeğiniz kuvvetli ve tam ememiyorsa çift başlıklı ve elektrikli bir pompa edinin ve 3 saatte bir sağın.
Moraliniz yüksek olsun. Ağlamak ve üzüntü sütü azaltır.
Bütün annelere bol sütler diliyorum. Anne sütünün faydaları saymakla bitmez. Bebeğiniz mutlu olur, daha iyi uyur ve daha güzel büyür. Gazı ve ishali daha az olur. Yapılan araştırmalara göre anne sütü alan bebeklerin IQsü bile daha fazla oluyormuş.
Şunu da unutmamak gerekiyor. Herkesin bedeni farklıdır. Bu tavsiyelerin hepsini yapsanız da sütünüz az olabilir bebeğinize yetmeyebilir. Ben genetiğin de çok önemli olduğuna inanıyorum. Önemli olan elinizden geleni yapmanız. Gerisini düşünmeyin. Kendinizi bu konuda üzerseniz sütünüz daha da azalabilir. Anneliğinizi bununla değerlendirmeyin. Hiç süt veremeseniz de dünyanın en iyi annesi olabilirsiniz. Ayrıca dünyanın en iyi annesi olmanıza da gerek yok. Yine elinizden gelenin en iyisini yapmış olmanız yeterli.