Duyurular

Kanserli Çocuklara Umut Derneği (KAÇUV)

2.026 kişi okudu.

kacuv2

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı etkinliğinde Prof. Dr. İnci Yıldız ‘a çocukluk çağı kanserlerinin belirtilerini sordum
Geçmeyen karın ağrıları, öksürük, morluklar ve bezeler mutlaka araştırılmalı dedi ve erken teşhisin önemine dikkat çekti.
Çocukları hormonlu gıdalardan, elektromanyetik dalgalardan ( tablet, TV, bilgisayar, cep telefonu ) uzak tutun, bol açık havaya çıkartın. dedi.
Kanserli çocuklara ve ailelerine destek olmak için yardımınızı rica ediyorum. KAÇUV, hastanede tedavi gören kanserli çocukların ailelerinin kaldığı 2. evi yapmak için sizden SMS desteği bekliyor. Benim tanıdığım Hassas Anne ve babalar bu desteği verir ve o ikinci evi yaptırır.  

Haydi siz de, KAÇUV yazıp 5686 ya gönderip sadece 7 TL İle KAÇUV ‘un 2. aile evinin yapılışına destek olun. 
15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü. 

kacuv3


Allah tüm çocuklara uzun ve sağlıklı ömürler versin Kanser yeryüzünden silmek istediğimiz bir kelime ama günümüzün gerçeği. Biz de kanserli çocuklara ve ailelerine destek olmalıyız.
Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, çocukluk çağı kanserine dikkat çekmek için “Nerede yaşam varsa, orada umut vardır” diyerek, 15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü kapsamında geniş kitlelere sesleneceğimiz bir farkındalık çalışması gerçekleştiriyor. Bu farkındalık çalışmasında en önemli amaç “Çocukluk Çağı Kanseri” hakkında kamuoyunda farkındalık yaratarak, hastalıkta erken teşhisin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek.
Beni davet eden altın kalpli Saadet Algan’a ve bize mükemmel ev sahipliği yapan @shangrilaistanbul a çok teşekkürler 

#kanserifarket #erkentanı#yaşamaşanstanı 

kacuv

 

15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’nde Bakırköy Belediyesi ile birlikte “Farkında Ol, Kansere Karşı Bizimle Ol!” başlıklı seminerimizi düzenliyoruz.
Katılım ücretsizdir, bekliyoruz 🙂