Duyurular

Propolis ve Arı Ürünleri

1.822 kişi okudu.

Canlı yayında Beeo Arı ürünlerinin kurucusu gıda yüksek mühendisi Aslı Elif Tanuğur ile propolis hakkında konuştuk. Çocukların bağışıklığını nasıl arttırabiliriz? Anneler sürekli bu sorunun cevabını arıyorlar.  Ben de uzun zamandır Beeo ile yaptığım güzel işbirliği ile hem Annelere bu konuda en son bilgileri ulaştırıyorum hem de yaptığım canlı yayınlarda propolis hediye ediyorum.  Beeo‘nun çok değişik arı ürünleri var. Görsellerini bu sayfada paylaşıyorum.

Beeo Arı ürünlerinin kurucusu gıda yüksek mühendisi Aslı Elif Tanuğur ile yaptığımız söyleşiyi bu linkten izleyebilirsiniz facebook.com/1hassasanne/videos/1647738751952633/

propolis_suda_Damla_kutu

Geçen ay sizlere Propolis hakkında yazmıştım. Bu konu çok ilginizi çekti. Yüz kadar sorunuzu cevaplayan Beeo Arı ürünleri uzmanlarına çok teşekkürler.
@beeoariurunleri Beeo Propolis Türkiye’nin ilk Türk malı propolisi. Türkiye’deki propolislerin çoğu yurt dışından ve genellikle Çin’den geliyor ve araştırmalara göre bunların bazıları sahteymiş ve bunların hiç bir faydası olmuyormuş. Beni en çok Beeo’yu akademisyenlerin kurmuş olması etkiledi. Gerçekten bal ürünleri konusunda uzmanlar. Firma sahiplerinden biri İTÜ gıda mühendisliği Bölümü’nde akademisyen. Diğeri de uzun yıllar arıcılık ve Arı ürünleri alanında çalışmış uzman bir gıda yüksek mühendisi. 10 farklı ödül almışlar. Biz bu kış propolis kullandık ailecek ve daha az hastalandık. Ben bize iyi geldiğini düşünüyorum ve hem kendim alıyorum hem de çocuklara meyvesuyu ile veriyorum. 

propolis_findik_kakao_180-budur copy
Propolis arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı reçinemsi bir maddedir. Propolisin kovandaki görevi antiseptik ortamı sağlamak ve sürdürmektir. Propolisin bağışıklığı güçlendirdiği düşünülüyor. Geçen sefer sorular bitmedi.

propolis_keciboynuzu_bal_190

Propolis Antiviraldir ve gribe karşı savunma sağlar. Bağışıklığı arttırarak, hastalıklara karşı korur. Sık hasta olan çocuklarda Beeo propolis kullanımı sonrası fark gözle görünürdür. Güçlü bir antioksidan olduğu için vücuttaki zararlı maddeleri yok eder ve vücudu temizler. Vücuttaki canlı ve sağlıklı hücre sayısını arttırır. Karacigeri korur, karaciğer yağlanmasını önler.

ituari
Propolis, diş sağlığını destekler ve diş eti hastalıklarında çok etkilidir. Beeo.com.tr sitesinden propolis ile ilgili bilgi alabilir ve ürünü satın alabilirsiniz. Ürünü eczaneden de alabilirsiniz.

propolis_antepfistik_leblebi_180