Duyurular

Üç Çocuk Annesi Olmak Zor Olmalı

4.557 kişi okudu.

uc cocukŞöyle diyorsunuz: “üç çocuk annesi olmak çok zor olmalı. “ Evet fiziksel olarak da psikolojik olarak da zorluyor insanı. üç çocuğun banyosu, alt değiştirmesi, yemek yedirmesi, uyutması, giydirmesi, tırnak kesmesi, hastalanması bir tane çocuğunkiyle karşılaştırılamaz kimse kusura bakmasın. Bir de bunun psikolojik yönü var tabii üç çocuğun ayrı ayrı nazı, avutması, suyuna gitmesi, gelişimi, eğitimi. Maddi yönünü hiç saymayayım. 2-3 çocuk anneleri neden bahsettiğimi anladılar. Ama hepsi bir yana şu manzara için her şeye değer. 

ucuuyuyor

#çokşükür #hepşükür iyi ki varsınız. Hayatım boyunca üç çocuğum olsun istedim bir tane olması bile mucize bile olacakken Allah üç tane mucize nasip etti. Şikayet etmeye, yoruldum demeye hakkım yok demiyorum bence her anne arada of diyebilir demeli ve o enerjiyi atmalıdır sonra da tabii bu manzaraya bakıp şükretmelidir diye düşünüyorum. 

Hassas Anne Etkinlik Merkezimin olduğu dönemde engelli çocuklara ve annelerine ücretsiz hizmet verdik ve onlarla sohbet etme fırsatım ve hayatlarına dahil olma ayrıcalığım oldu. Otizmli, down sendromlu ve cerebral-palsyli çocukların annelerinin çok zor hayatları var. Biz çocuklarımıza bir veriyoruz 10 geri alıyoruz. Engelli çocuk anneleri o kadar çok emek veriyorlar ki 10 veriyorlar ama çoğu zaman 1 bile geri alamıyorlar. 4 Yaşına kadar çocuğunun ağzından Anne duyamayan otizmli çocuk anneleri var. Allah yardımcıları olsun ve kuzularına şifa versin. Onlara bakıp halimize şükretmekten veya onlara acımaktan bahsetmiyorum tabii ki. Sadece insan elindeki sağlık, nimet, mutluluk için her zaman Allah’a şükretmelidir. Şükretmek ve tevekkül iyileştiricidir. En büyük nimet de sağlıklı ve mıtlu bir çocuktur bana göre.

tipitip