Duyurular

Prematüre Bebek Ailelerine Destek

2.076 kişi okudu.

prima1

Türkiye’ de her 10 bebekten birinin dünyaya gözlerini prematüre olarak açtığını biliyor muydunuz ? Benim de üç bebeğim prematüre olarak doğdu. İlk oğlum Kaan 21. haftada doğdu ve ciğerleri gelişmediği için vefat etti. İkiz kızlarım 33 haftalık doğdular ve çok şükür şu anda 8 yaşında ve çok sağlıklı sporcu kızlar. Prematüre bebeklerin ve ailelerinin çok desteğe ihtiyacı var.

prima3
Prima prematüre bebekleri düşünerek uzman doktorlarla beraber onların ihtiyaçlarına en uygun bebek bezini tasarladı ve küçük kahramanların mücadelesine ortak olmak amaçlı hastanelere bağışlıyor. Siz de #prematüregücü ve #prima etiketleriyle bu videoyu repost ederek prematüre bebeklere ve ailelerine destek olabilirsiniz. Unutmayın, her bir paylaşım, El Bebek Gül Bebek Derneği’nin @prematurebebek prematüre bebeklere oluşturulan Anne Bebek fonuna bir desteğe dönüşecek 

prima2

Lütfen paylaşın bu proje prematüre bebeklere çok destek olacak.
Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin her yerindeki hastanelere bu Prima prematüre bezlerini ücretsiz ulaştıralım ve prematüre anne-bebek uyum alanları yapılsın.

3 prematüre annesi olarak benim için de 17 Kasım Dünya Prematüre Günü çok önemli bir gün. Size baktıkça arada o prematüre halleriniz, o çırpı bacaklarınız miniminnacık parmaklarınız aklıma geliyor. yoğun bakımdaki kuvözdeki hallerinizi unuttum ama 10 günden sonra eve geldiğimizdeki daha 2 kilo olmamış halleriniz aklımda. Prematüre kıyafetlerinin içinde bile kayboluyordunuz. İşte bu nedenle her gece sizi yatırıp kapınızı kapatırken mutlaka tüm prematüre bebeklerin sağlıkla ve hemencecik evlerine kavuşmalarını diliyorum. Biliyorum ki o anneler bebeklerini o soğuk hastanede bırakıp çıktıklarında yüreklerinden bir parçayı da orada bırakıyorlar.

prima4

Prima’nın prematüre bebekler için sosyal sorumluluk projesini gönülden destekliyorum. Prematüre ailelerine ne kadar destek olsak az. Prima prematüre bebekler için dünyanın en küçük bezini üretmiş ve bu bezlerin hepsini hastanelere bağışlıyor. Bu minicik bezleri yenidoğan bebek hemşireleriyle tasarlamışlar. Bu minicik bezler sayesinde hemşireler normal boy bezleri kesip prematüre bebekler için bez yapmak zorunda kalmıyorlar. Böylelikle prematüre ailelerinin ve hemşirelerinin bir derdi ve enfeksiyon riski azalıyor. Aileler de buna harcayacakları zamanı bebekler için çok faydalı olan kanguru bakımına verebilirler.

prima5

El Bebek Gül Bebek Derneği @prematurebebek ile Prima Anne Bebek fonuna bağış için işbirliği yapıyorlar. Prematüre bebeklerin ve ailelerinin desteğe ihtiyacı oluyor. El Bebek Gül Bebek Derneği buradan elde edilecek kaynağı prematüre bebek- anne uyum projelerine aktaracak. Siz de sosyal medya hesaplarınızdan #prematüregücü ve #prima etiketiyle daha önce paylaştığım farkındalık videosunu paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz. Her paylaşım bir destek! Ayrıca, prima.com.tr üzerinden Prima ailesine katılan her kişi için Anne Bebek Fonu’na katkıda bulunuyor. Siz de bu linkten üye olarak destekte bulunabilirsiniz.
https://goo.gl/Wn1UXt

#prematüregücü #Prima