Duyurular

Ayın Anne Girişimcisi: Pakolino Etkinlik Kutularının Kurucusu Pınar Ramsay

3.064 kişi okudu.

9qk2uc

Bu ayın Anne Girişimcisi Pakolino Etkinlik Kutularının Kurucusu çok sevdiğim ve takdir ettiğim arkadaşım Pınar Ramsay. Hem bu çalışkan ve yaratıcı anneye hem de Pakolino kutulara bayılıyorum.

Pakolino nedir?

Pakolino 3-7 yaş arası çocuklar için hazırlanan, her ay farklı temaya ait, pedagog onaylı 3 farklı aktivite, aktiviteler için gerekli tüm malzemeler ve tema dergisini üyelerinin evine ulaştıran aktivite kutularıdır. Pakolino aktivite kutuları ile çocuklarımızın okul öncesi dönemde gelişimi önemli olan 7 ana gelişim alanını destekliyoruz.

Bu kutular nasıl ortaya çıktı?

“Hangi aktiviteler çocuğumun yaşına uygun? Doğru malzemeleri nereden bulmalı? Sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkıldık, nereden yeni fikirler bulabilirim? Çocuğumun eğitimine ben nasıl katkıda bulunabilirim?” Kızım Ece’nin doğumundan itibaren aklımda olan bu sorular, yoğun iş temposunda onunla kaliteli zaman geçirmenin yollarını ararken daha da önem kazandı. İşte bu sorulara aradığım cevap Pakolino’nun çıkış noktasını oluşturdu diyebilirim.
Kutuları bir uzman eşliğinde mi hazırlıyorsunuz?

Tabii! Her ay temamızı belirledikten sonra aktivitelerde kullandığımız malzemelerden açıklama broşürlerimize kadar tüm içeriğimizi uzman psikologumuza danışarak ve onun onayıyla hazırlıyoruz.

7 gelişim alanı nedir?

Okul öncesi dönemde küçük motor kasları, büyük motor kasları, keşfetme, yaratıcılık, araştırma, dil ve duygusal gelişime odaklanmak önemli. Biz her ay kutumuzun bu 7 ana gelişim alanından en azından 3-4ünü besleyecek şekilde tasarlanmasına özen gösteriyoruz. Bunun içinde belirttiğim gibi uzman psikoloğumuz Melis Özmen ile yakın temas halindeyiz.

2d6tehg

Sizce çocuklara yaş gruplarına göre mi oyuncak alınmalı?

Biz 3-7 yaş arası çocuklar için tek bir kutu tasarlıyoruz. Aktivitelerin broşürlerinde yer alan yönergelerinde yaş gruplarına yönelik tavsiyelerimiz bulunuyor. Örneğin 3-4 yaş grubu çocuklar için kurallı oyunlar vasıtasıyla hayatına disiplin oturtmayı öğrenmesi önemliyken, 4-5 yaşlarında biraz daha masa başı faaliyetler (boyama, kesme, yapıştırma gibi) öne çıkıyor. Bu faaliyetler psiko-motor gelişimini de destekliyor. 5-6 yaş grubunda ise hayali oyunları, taklitleri daha çok seviyorlar, bu etkinlikler de sosyo-duygusal gelişim için önemli. Fark ederseniz yaş grupları çok grift, çocuğun hangi aşamada olduğu bireysel gelişim seviyesine de çok bağlı. Bu nedenle bu yaş grubunda 7 ana gelişim alanını da kapsayacak şekilde oyunları tasarlamak ve doğru yönergeleri yapmak yeterli oluyor.

 

Kutuların çocuklara katkısı nedir?

Çocuklar için anne babayla birebir vakit geçirmek onların duygusal gelişimi, kendilerine olan güvenlerinin artması açısından çok önemli. Bu nedenle hem çocuklarımızın hayal gücünü tetikleyecek, el becerilerini geliştirecek hem de anne babalarıyla keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak rutinler oluşturmak amaçlıyoruz. Çocuklar en çok tekrar, oyun ve taklit ile öğreniyor. Biz de onların en iyi anladığı dilden yola çıkıp, eğlenerek öğrenme fırsatları yaratıyoruz.

 

Neden üyelik sistemi, neden tek kutu almayalım?

Çocuklarımız hızlı öğrendikleri kadar da hızlı unutma eğilimindeler. 7 ana gelişim alanı diye belirttiğimiz kavramlar sürekli tekrar ve pekiştirmeyle gelişiyor. Bir yandan da çocuklarımız en iyi taklit ve oyun ile öğreniyor. Bu yüzden gelişimlerini desteklemek için onları sıkmadan, bol bol oyun vasıtasıyla tekrar yapmaya yönlendirmek gerekiyor.  Bu nedenle birden fazla ay boyunca Pakolino kutusu almak ve çocuğunuzun gelişimini gözlemlemek önemli.  Ayrıca ufak bir not olarak, çocuklarımız büyüdüğü zaman onlara aldığımız oyuncakları değil, birlikte geçirdiğimiz keyifli anları hatırlayacak. Biz de Pakolino olarak bu anların bir parçası olmak istiyoruz!


Size nereden nasıl ulaşabilirler?

Bize www.pakolino.com websitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirler.

Hassas Anneler için özel bir indirim de istiyorum 🙂

Sizi mi kıracağız. Hassas Anneler’e hem  ilk kutu 59 TL yerine 39 TL hem de bir sonraki ayın kutusu hediye. Bir kutu fiyatına iki kutu denemiş olacaksınız. Bu linke tıklayıp alabilirsiniz Bit.ly/pakolino_hassasanne