Duyurular

Zayıflayan Anne Kimdir? 39 Kiloyu Nasıl Verdim?

6.700 kişi okudu.

img_5510

Yoksa siz hala instagramdaki @zayiflayananne hesabımı takip etmiyor musunuz? Yaklaşık 3,5 yıldır @zayiflayananne hesabımda ideal kiloma yolculuğumu anlatıyorum ama ancak son 11 ay önce olduğum tüp mide ameliyatıyla kalıcı olarak zayıflayabildim. 28 Aralık 2015’te Live Hospital’da canım doktorum Dr. Hasan Altun tüp mide ameliyatımı yaptı ve midemin yüzde 75’ni aldı. Yeni yıla yeni minnak midemle girdim. Ameliyattan sonra hiç zorluk çekmedim. Hiç ağrım olmadı. İlk 3 hafta sıvı gıdalarla beslendim sonrasında yavaş yavaş katı gıdaları hayatıma yeniden soktum ve artık normal besleniyorum. Porsiyonlarım küçük olduğu için kilo vermeye devam ediyorum. İlk ay 12 kilo, 2. ay 6 kilo, 3. ay 6 kilo, 4. ay 5 kilo, 6. ay 5 kilo verdim. İlk 8 ayda 38 kilo verdim. Şimdi kilo vermem biraz durdu ama sorun etmiyorum. Yakında zumba ve reformer pilates ile yeniden kilo vereceğime eminim. #tüpmide ameliyatı ile 11 ayda 39 kilo verdim. 54-56 bedenden 42-44 bedene indim. Kalan son 14 kilomu da önümüzdeki 9 ayda vermeyi planlıyorum.

zayiflayananne

Tabii ki bu ameliyat kararını kolay almadım. Yaklaşık 2 yıldır bunu düşünüyordum. Ancak Dr. Hasan Altun ile tanışıp ona güvenince ikna oldum. Sonuçta ölüm riski bile var tüm ameliyatlarda olduğu gibi. Önemli olan doktorunuzu iyi seçmek. Ameliyat sonrasındaki bakım çok önemli. Doktorumun başarısının sırlarından biri ameliyattan sonraki 1 yılda sizi diyetisyen, psikolog, hasta koordinatörü Neval Hanım’dan oluşan ekibiyle yakından takip etmesi. Ne yazık ki bana ulaşan pek çok kişiden anladığım kadarıyla bazı Devlet hastanelerinde hastayı ameliyat ediyorlar ve sonrasında hiç bir kontrol veya ilgi olmuyor. Hastaya ameliyattan sonra ne yiyeceğini veya yiyemeyeceğini bile anlatmıyorlar. Bu çok tehlikeli. Lütfen ameliyata karar vermeden önce sağlıklı beslenme ve spor ile fazla kilolarınızdan kurtulmaya çalışın. Bu ameliyat son çare olmalı. Bu kararı hafife almayın.

Yakında zayıflamaya çalışan anneler birlikte spor yapacağız, seminerler dinleyeceğiz, ürünler deneyeceğiz, eğleneceğiz ve tabii ki zayıflayacağız. Haydi siz de zayıflamaya özel bir instagram hesabı açın ve @zayiflayananne takibe alın. Size harika sürprizlerim olacak. Yaza kadar spor ve sağlıklı beslenme ile ideal kilomuza dönüyoruz

Canım doktorum Dr. Hasan Altun ile.  Hasan Bey’in sitesinde obezite cerrahisi ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz. obezitecerrahi.com . Bana “Tüp mide ameliyatını tavsiye ediyor musunuz?” diye çok soruyorlar. Bu çok önemli bir karar  ve reiskleri var o nedenle tavsiye etmem imkansız ama kesinlikle ameliyat olmaya karar verdiyseniz ve ameliay kriterlerine uyuyorsanız doktorum Dr. Hasan Altun’u tavsiye ederim çünkü Türkiye’deki en tecrübeli doktorlardan biri ve aldığı sonuçlar çok iyi ve güvenli.

Instagram.com/zayiflayananne

Facebook.com/zayiflayananneler

img_7191