Duyurular

Demokrasi ve Şehitler Mitinginde #TekMilletTekYürek #DarbeyeHayır Dedik

2.602 kişi okudu.

IMG_1516[1]

Bugün bir anne olarak yoğurtlarımı mayaladım, lor peynirimi yaptım sonra metroya binip Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne gittim. Hayatımdaki her şeyi blogumda paylaştığım gibi bunu da paylaşıyorum, orada buluşalım diyemedim çünkü milyonların içinde bu imkansızdı. Bu parti gözetmeden yapılan demokrasi mitingi beni çok heyecanlandırdı ve mutlu etti. Siyasi bir düşünce olmadan vatan sevgisiyle gittim. İçimdeki sesi dinledim. Ben ülkemiz böyle bir tehlikeden kurtulduğu için minnettarım, canını bu uğurda veren askerleri, polisleri ve halkı anmak için gittim. Bu ülke hepimizin ve Tek Yürek Tek Millet bağırdık ‪#‎darbeyehayir‬

IMG_1517[1]

Ben çocuklarımın başka bir darbe teşebbüsü görmesini istemiyorum. Beş milyon insan sanırım bunun artık Türkiye’de mümkün olmadığını ispatladık. 15 Temmuz günü Marmaris’teydim ve olanları çoğunlukla televizyondan izledim. Gerçi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan çok yakınımızdaki bir otelde kalıyormuş ve tüm gece 70 metre ilerimiz tarandı ve çok korktuk ama o gece kahraman vatandaşlarımızın, polislerimizin ve vatansever askerlerin yaşadıkları yanında bir hiçti. O gece hiçbir şey anlamamışız hatta ben saçma sapan şeyler bile düşündüm. Herşeyi film izler gibi izledik. Günler geçip o geceden videolar ortaya çıktıkça ne kadar büyük bir tehlike atlattığımızı ve o gece sokağa dökülen cesur insanların nasıl bir destan yazdığını anladım. Hepsine kendim ve çocuklarım adına minnettarım. 240 can boşuna gitmedi bir vatan kurtuldu.

IMG_1524[1]

Bu mitinge gittiğim için şaşıran hatta beni defterden silen arkadaşlarım oldu. Hayatım boyunca başkalarını etkilemek, gözlerine girmek veya bir grubun parçası olmak için prensiplerimden vazgeçmedim. Başkalarının özgürlüğünü sadece senin inandıklarına uyarlarsa desteklediğin müddetçe samimi değilsin ve düşünce özgürlüğünden bahsedemezsin. Ötekileştirmenin sonuçları her zaman kötü olmuştur ve vatanımızdaki kamplaşmaların nedenidir. İçimden gelen sesi dinledim ve şehitlerimize minnettarlığımı haykırmak için gittim. Bayrak, vatan sevgisi, Atatürk, darbeye hayır demek kimsenin tekelinde değildir. Bu vatanın her evladının borcudur.

Birlik olalım, bir olalım ve düşmanlarımıza karşı güçlü duralım. Bu vatan hepimizin.