Duyurular

Panço ile Öğrendik

2.406 kişi okudu.

065

Çocuğumuza giydirdiğimiz kıyafetler konusunda hepimiz hassassız. Çocukların ciltleri yetişkinlere göre 5 kat daha hassasmış. Tenlerine değen kumaşlar kaliteli olmalı ve sağlığa zararlı hiçbir şey içermemeli.

Dünya çapında 114 mağazası ve 250 satıs noktası bulunan Panço benim de çocuklarım için tercih ettiğim ender markalardan. Büyüklere Yok! sloganıyla başlatııkları reklam kampanyasıyla büyük bir ödül de almışlar. Geçtiğimiz hafta katıldığımız etkinlikte, Panço bize kumaşlar konusunda yanlış bildiklerimizi gösterdi ve her zaman etikete veya kumaşa bakarak en sağlıklı kumaşı bulamayacağımızı anladık. Çok keyifli bir yarışma yaptık ben 9 sorudan sadece 2 tanesini doğru cevaplayabildim. Ekoteks sertifikasının önemini gördük. Biz kumaşı elleyerek veya görerek herşeyi anlayamayabiliyoruz ama ekoteks sertifikası olan kumaşlar çocuğumuza zarar vermiyor ve cildini rahatsız etmiyor.

Ekoteks Sertifikası, çevre ve insan sağlığına zararlı olabilecek tüm ürün ve kimyasalları kontrol altında tutmak ve tekstil kalitesinin yükseltilmesi için çok önemli bir denetim mekanizması.

070

Panço’nun yarışmasında neler öğrendik?:

Dokunarak ve bakarak bir kumaşın kalitesini anlamak çok zor hatta mümkün değil. Ben anlayamadım.

Dünyada bir yıl içerisindeki pamuk üretiminin 26 milyon ton; tüketimi de 24.2 milyon ton.

Panço yılda 200 ton pamuklu kumaş tüketiyor

100

 Panço’nun yeni sezon ürünlerine bayıldım. Çocuklar için aldıklarım tam yazlık cıvıl cıvıl renkler ve rahat kumaşlar.
003
Panço’nun instagram hesabındaki yarışmasına katılarak siz de hediyeler kazanabilirsiniz. Kaçırmayın www.instagram.com/pancokids

‪#‎PançoileÖğreniyorum‬ ‪#‎büyüklereyok‬