Duyurular

Alper, Da Vinci Learning ile Müzede Bir Gece Kamp Yaptı

3.763 kişi okudu.

Alper  “Müzede Bir Gece” Kamp Yaptı!

toplu resim 1

Bilim ve eğlence ile dolu geçen Müzede Bir Gece etkinliğinde çocuklar unutulmaz deneyimler yaşadılar.

 Alper de etkinliğe yakın arkadaşı Deniz Bora ile katıldı. çocuklar ilk defa bizden ayrı ve tek başlarına geceyi dışarda geçirdiler. Alper çok keyif aldı ve kampı anlata anlata bitiremedi. Çocuklar böyle harika bir deneyim yaşadıkları için çok mutluyum. Bir sonraki müzede bir gece etkinliğine de Esin ve Sevinç katılacaklar. Da Vinci Learning ve İstanbulKamp ekibine ve tüm emeği geçenlere çok teşekkürler.

cadir kurma

Da Vinci Learning Eğitim Kanalı ve The Zone by Finansbank,Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ve yoğun bir ilgi gören heyecan, gizem ve eğlence dolu keyifli bir projeye imza attılar. Harika Matematik Sergisi ve Da Vinci Learning Atölyeleri’nin devam ettiği The Zone by Finansbank, 6 – 7 Mayıs günlerinde Da Vinci Learning ile “Müzede Bir Gece” Kamp yapan, 7-13 yaş arası meraklı çocukları ağırladı.

alper deniz 1

 Çocuğun kişilik ve özgüven gelişimine birçok olumlu destek veren kamp hayatını, “Müzede Bir Gece” etkinliği ile farklı ve unutulmaz bir deneyime dönüştürmeyi amaçlayan Da Vinci Learning, çocuklara amaca yönelik düşünmeyi aşılayan eğlenceli ve merak uyandırıcı zengin bir kamp programı hazırladı. İstanbulKamp tarafından özel oluşturulan program ile İstanbulKamp’ın deneyimli eğitmenleri eşliğinde çocuklar, müzede kamp çadırlarını kendileri kurdular, kamp ocağında yemek yaptılar ve kendileri için özel hazırlanmış uyku tulumlarında kaldılar.

cadir kurma 2

2 gün, çocuklar için heyecan dolu öğretici deneyimler ile geçti.

Akşam saatlerinde büyük bir heyecan ve merak ile aileleri tarafından The Zone by Finansbank’a getirilen çocuklar, eğitmenleri eşliğinde kamp alanlarını seçip, çadırlarını kurduktan sonra gizemli bir Hazine Avı’na çıktılar. Gruplar halinde büyük bir coşku ile sihirli istiridyeyi arayan çocuklar, buldukları istiridyeler ile yaratıcı atölye çalışmaları yaptılar. Gecenin ilerleyen saatlerinde bilim ve deneylerle ile dolu bir kampta görünmeyen güçler; hava ve girdapların nasıl oluştuğunu Da Vinci Learning ile öğrendiler. Gece müzede kamp çadırlarında konaklayan çocuklar, uykudan önce marshmallow ve patlamış mısır partisinde keyifle eğlendiler.

toplu resim 2

Kaya tırmanışı ve doğada ilk yardım eğitimi

Müzede Bir Gece Kampı’nın 2. gününde The Zone by Finansbank’ın tırmanma duvarında kaya tırmanışının inceliklerini öğrenen çocuklar, sonrasında doğada karşılaşabilecekleri basit yaralanmalara karşı ilk yardım eğitimi aldılar. Da Vinci Learning’in düzenlemiş olduğu “Müzede Bir Gece” temalı kamp programını başarılı şekilde tamamlayan cesur kampçı çocuklar, kampın sonunda İstanbulKamp’tan katılım sertifikası ve madalyası almaya hak kazandılar.

deney

“Müzede Bir Gece” etkinliği yoğun istek üzerine devam edecek!

Aileler ve çocuklar tarafından çok beğenilen Müzede Bir Gece etkinliği, katılamayan ailelerin yoğun istekleri üzerine ileriki aylarda yeniden düzenleniyor olacak. Yeni kamp tarihi ve programı Da Vinci Learning’in www.facebook.com/DaVinciLearningTurkiye sayfasından duyurulacak.

alper

Da Vinci Learning Türkiye Ülke Müdür Banu Canözkan, çocuğun kişilik ve özgüven gelişimine birçok olumlu destek veren kamp hayatını, farklı ve unutulmaz bir deneyime dönüştürmeyi amaçlayan etkinlik ile ilgili şunları söyledi: “Bu etkinliği gerçekleştirirken çocuklar için hem eğlenceli hem öğretici olmasını ve bir nebze olsun doğa ile ilgili yaşamdan bir şeyler öğrenmelerini istedik. Çocuklar, doğada birer kampçı gibi çadırlarını kurdular, bir kampçı nasıl yaşar, etrafında olup bitenleri nasıl okur gibi soruların yanıtlarını aradılar. Aileler ve çocukların bu kadar mutlu olması ve etkinliğimizi beğenmeleri bizleri de çok mutlu etti. Müzede Bir Gece etkinliğini yoğun istek üzerine büyük bir keyifle yeniden gerçekleştiriyor olacağız.”

The Zone by Finansbank Hakkında

Çocuklara eğlenerek öğrenebilecekleri bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan, The ZONE by Finansbank’ta, geniş olanaklara ve teknik alt yapıya sahip özel bir Sergi Alanı, çocukların öğrendiklerini uygulama, yaşıtlarıyla birlikte bilgi ve becerilerini geliştirme ve ekip olarak çalışma fırsatı bulacakları Atölye Alanı, Da Vinci Learning eğitim kanalının zengin içeriği ile buluşacaklarıAuditoryum ve Türkiye’nin ilk indoor Trambolin Park’ı bulunuyor.

Detaylı bilgi ve atölye programları için:

http://thezonemaslak.com/

E-Mail: gkahraman@iegturkey.com

İletişim : 0 212 219 17 06

 

Da Vinci Learning Hakkında

Da Vinci Learning her yaştan meraklı zihinleri bir araya getirip, yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen, yenilikçi ve özgün bir televizyon eğitim kanalıdır. Dünya çapında milyonlarca izleyiciye ulaşan Da Vinci Learning 32 ülkede 16 farklı versiyonla yayınlanmaktadır. Da Vinci Learning; Da Vinci Media himayesi altında, kendini işine adamış uluslararası bir ekiple, Da Vinci Learning’in tanıtımı ve heyecan verici etkinlikler, ortaklıklar ve kampanyalar yoluyla bir öğrenme isteği uyandırma çabası içindedir. Da Vinci Learning öğrenmenin, katılım, bağlılık ve en önemlisi de eğlencenin bir arada tuttuğu hayat boyu süren bir yolculuk olduğu felsefesinden hareket eder. En iyi eğitici eğlenceyi bulma yolundaki çabalarımız hiç bitmeyecek çünkü bizler esin kaynağı bulma isteğini, keşfetmenin heyecanını ve öğrenmenin verdiği mutluluğu biliyoruz. Türkiye’de D-Smart 127. Kanal, Teledünya 203. Kanal, Turkcell TV+ 160. Kanal, Tivibu 153. Kanal ve digital uydu platformu Filbox’dan yayın hayatına devam eden Da Vinci Learning Kanalı ile daha detaylı bilgiye http://www.davinci-learning.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.