Duyurular

#kükredegörsünler Kükreme Yarışması Başlıyor!

3.160 kişi okudu.

Mustafa Ceceli “Aslan Koruyucular” Şarkısını Seslendirdi

Çocuk odaklı, aileyi de kapsayan güvenilir ve eğlenceli içerikleriyle, çizgi filmin vazgeçilmez adresi Disney Channel, Çocuk Bayramı’nı neşeli bir sürprizle kutluyor.

 Çocuklara; aile değerleri, arkadaşlık, takım çalışması ve doğa sevgisi dahil birçok olumlu değeri aktarırken; birlik olmanın önemini aşılayarak doğadaki her varlığın uyum içinde yaşayıp doğanın sürdürülebilir olması için beraber çalışması gerektiğine vurgu yapan Aslan Koruyucular çizgi filmi, “Kükreme Geri Dönüyor” özel bölümü ile 23 Nisan saat 17:00’de tüm aileyi Disney Channel ekranları başına davet ediyor.

Ben de Sevgili Mustafa Ceceli ile Parents dergisindeki sayfam için bu harika projeyle ilgili bir söyleşi yapmıştım. Bu söyleşiyi burada okuyabilirsiniz.

DSC03463

 

Dinleyenlerin dilinden düşmeyecek, kıpır kıpır ve eğlenceli “Aslan Koruyucular” şarkısını ise Türkiye’nin en sevilen sanatçılarından Mustafa Ceceli seslendirdi. Şarkı için İstanbul’da, Ceceli ve çocukların başrolde olduğu bir video klip de çekildi. İşte burada izleyebilirsiniz



Yayınlandığı dönemde izlenme rekorları kıran, Oscar ödüllü Aslan Kral efsanesinin üçüncü jenerasyon hikayesini ekranlara taşıyan Aslan Koruyucular çizgi filmi, hem çocuklara hem de serinin önceki filmleriyle büyüyen yetişkinlere birlikte paylaşabilecekleri keyifli anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Çocuk Bayramı heyecanını bu sene de sunduğu birbirinden eğlenceli içerikleriyle evlere taşıyan Disney Channel’ın ailelere bir de sürprizi var: Türkiye’nin en sevilen sanatçılarından Mustafa Ceceli, Aslan Koruyucular çizgi filminin 23 Nisan’da ekrana gelecek Kükreme Geri Dönüyor isimli özel bölümü için kıpır kıpır bir şarkı seslendirdi.  Şarkı için ayrıca İstanbul’un çeşitli mekanlarında Mustafa Ceceli ve çocuklarla birlikte bol hareketli ve eğlenceli bir de video klip çekildi.

 

Projede yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getiren ve kendisinin de oğlu Arın’la birlikte Aslan Kral filmlerinin hayranı olduğunu belirten Mustafa Ceceli, “Şarkı çok hareketli ve eğlenceli. Bence çocuklar çok severek eşlik edecek ve dans etmeden duramayacaklar ” dedi. Aslan Koruyucular çizgi filminin çocuklara dostluk, güven, aile bağları gibi önemli duyguları aktardığını dile getiren Ceceli, “Buradaki takım ruhu çocuklara tüm hayatları boyunca yol gösterecektir. Şarkının sözlerinde de bunu yakalayacaksınız. Oğlumla birlikte büyük bir heyecanla çizgi filmi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Uyduda her zaman şifresiz yayınlanan ve tüm ailenin birlikte keyifle izleyebileceği kaliteli, güvenilir ve eğlenceli içerikler sunan Disney Channel, Mustafa Ceceli’nin muhteşem yorumuyla yerelleştirdiği Aslan Koruyucular şarkısı için İstanbul’un farklı mekanlarında şarkıya özel bir video klip çekti. Geniş çaplı bir prodüksiyon ile Ceceli ve çocukların eğlenceli anlarına sahne olan klip, 23 Nisan’da Aslan Koruyucular: Kükreme Geri Dönüyor bölümünün hemen ardından Disney Channel’da ekranlara gelecek. Video klibi ilk izleyenlerden olmak için Disney Channel’ı ve sosyal medya hesaplarını takipte olun!

 

Aslan Koruyucular 44 dakikalık özel bölümü Kükreme Geri Dönüyor ile  23 Nisan saat 17:00’de Disney Channel’da yayınlanacak.

Aslan Koruyucular 2 Mayıs’tan itibaren de hafta içi her gün saat 16:00’da çizgi film serisi olarak Disney Channel ekranlarında olmaya devam edecek.

#kükredegörsünler Kükreme Yarışması Başlıyor!

Aslan Koruyucular: Kükreme Geri Dönüyorun 23 Nisan’daki lansmanıyla eş zamanlı olarak Disney Türkiye websitesinde ve Disney Channel Türkiye Facebook sayfasında Aslan Koruyucular Kükreme Yarışması da başlayacak. #kükredegörsünler hashtag’iyle yapılacak yarışma kapsamında www.disneyturkiye.com.tr adresine ve Facebook sayfasına yüklenen kükreme videoları arasından seçilenler Disney Channel’da yayınlanacak.

 


 Yeni Sloganımız: “Zuka Zama”

Aslan Koruyucular: Kükreme Geri Dönüyor özel bölümde ana kahramanımız Kayon, kendisiyle Aslan Kayalığı’nı koruyacak ekibi genç aslanlardan oluşturmak yerine, güvendiği arkadaşlarından en cesur porsuk Bunga, en hızlı çita Fuli, en güçlü hipopotam Beşti ve en keskin görüşe sahip balıkçıl Ono’yu yanına alıyor ve macera böylece başlıyor.

 

Karakter isimlerinin Afrika’nın Tanzanya ve Mozambik bölgesinde konuşulan Swahili dilinden türetilen çizgi film içerisinde bu dilden alınan ve çocukların ilgisini çekecek, akıllarında kalacak türetme sözcüklere de yer verildi. Aslan Kral filmiyle hayatımıza giren ve Türkçe’de “Hiç sorun yok!” anlamına gelen “Hakuna Matata!”Aslan Koruyucular çizgi filminde yerini “Sıçra ve Dal” anlamındaki “Zuka Zama”ya bırakıyor.

 

Disney Channel Türkiye Hakkında: The Walt Disney Company çatısı altında yer alan kanalların amiral gemisi Disney Channel, 12 Ocak 2012’de Türksat 2A uydusu üzerinden şifresiz yayına başlamasıyla birlikte halihazırda ülke genelinde erişimini 14.6 milyonu aşkın haneye çıkarmıştır. Ocak 2012’de açılan Disney Channel Türkiye Facebook sayfasının hâlihazırda 1,5 milyon’un üzerinde takipçisi bulunmaktadır. Disney Channel Türksat 4A 12423 H – Yatay 30000 FEC 3/4 frekansı üzerinde ve Digitürk Kanal 167, D-Smart Kanal 168, Teledünya Kanal 169, Tivibu Ev Kanal 120 üzerinden yayın yapmaktadır.