Duyurular

Anne Meclisi

3.539 kişi okudu.

004

Toplumun her kesiminden ANNELER bir araya gelirse ne olur? Taksici anne, profesör anne, sanatçı anne, esnaf anne, engelli anne, sporcu anne, yönetici anne, evden çalışan anne, güvenlik görevlisi anne, doktor anne, hukukçu anne, özel çocuğu olan anne, şehit annesi, psikolog anne, çiftçi anne, yaşam koçu anne, öğretmen anne bir araya geldik ve dün ilk çalıştayımızı yaptık. Öyle bir açılımlar oldu ki, her bireyin düşüncesinin ne kadar ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladık.
118
Anne Meclisi din, dil, ırk ayırımı yapmaz, siyasi bir oluşum değildir ve bölücü söylemlere ve eylemlere müsade etmez. Kendi içinde düzeni, kuralları, tüzüğü, disiplini ve işleyişi vardır.
Amacımız, bakanlıklar, global şirketler ve Birleşmiş Milletler’in fonlarıyla Anne için çalışmak. Annelerin kendilerinde var olan ” İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜN” farkında olmalarını, Dünya’ya nasıl dokunmaları gerektiğini onlara hatırlatmak. Çünkü ANNE çok güçlü bir varlık, fakat bazen ona bu güce sahip olduğunu hatırlatmak ve bazı sıkıntılarını çözmesi için de yanında olmak ve yol göstermek gerekiyor. Gelecek nesillerimiz ANNELERİN ellerinde şekilleniyor. Bunu biliyoruz fakat sorumluluğu ve tüm yükü ANNE üstlenmemeli. İşte biz; ANNE’nin yakın çevresine de dokunarak iyileştirecek ve ANNE’ye destek olmalarını sağlayacağız.
Sorumluyuz!
143
6 aydır üzerinde çalıştığımız Anne Meclisi Derneğimiz ile ilgili bilgi almak için annemeclisi@gmail.com’a e-posta gönderebilirsiniz. Annelerin hayatında fark yaratmak ve onların hayatlarına dokunmak için yola çıktık. Çok heyecanlıyız. Sizlere bu konuda çok yakında daha fazla bilgi vereceğim ve nasıl destek olabileceğinizden bahsedeceğim.
119
124
150