Duyurular

Hassas Anne Etkinlik Merkezi Anneler için Atölye Çalışması KENDİNİ KEŞFET!

2.077 kişi okudu.

164

Atölye lideri Bahar Yaykın ile 15 Kasım Pazar günü Hassas Anne Etkinlik Merkezi Zekeriyaköy’de gerçekleştirdiğimiz KENDİNİ KEŞFET! Atölye çalışmasında çeşitli yaratıcı drama oyunları aracılığı ile kendimize bir ayna tuttuk. Hem kendimizi değişik yansımalardan bir daha fark ettik hem de çevremizle iletişim becerilerimizi daha da güçlendirdik. Eğlendik ve stres attık. Hatta atölyenin sonunda yıllardır yaptığı işi bırakmaya ve kendine yeni bir kariyer rotası çizmeye karar eden bir anne bile oldu.

Etkinliğimiz ücretsizdi. Sevgili Bahar Yaykın’a normalde ücretli olan bu atölyeyi annelere hediye ettiği için çok teşekkür ederim.

 

Çocuklarla da uygulayabileceğimiz bir nefes egzersizi


Annelerle çok hareketli bir atölye yaşadık

Bahar Yaykın kimdir?
1977 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden
mezun oldu. 1995’de Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İngilizce Bölümünden Lisans Tamamlama Diploması aldı. 1977 mezuniyeti itibariyle, Ankara ve İstanbul’da çeşitli lise ve kolejlerde İngilizce öğretmenliği yaptı. En son çalıştığı FMV Ayazağa Işık Lisesi’nden 2000 yılında emekli oldu.
Daha sonra, öğretmenliği sırasında da çok aşina olduğu ve kullandığı,Yaratıcı Drama Liderlik Programı ile yoğun olarak ilgilendi ve programın
gereken 6 aşamasını tamamladı. Bu programı öğretmenlik mesleği ile bütünleştirerek, kendine özel bir atölye çalışması oluşturdu. Halen kişisel gelişime katkı, motivasyon artırımı, yaratıcılık ve kendini keşfetme konularında atölye çalışmaları yapmaktadır. Şirket personellerine verdiği
motivasyon çalışmalarına paralel olarak, Sivil Toplum Kuruluşlarına da gönüllü hizmet vermektedir.