Duyurular

Ben bir Olimpik Anneyim

4.228 kişi okudu.

116

Ben de bir ‪#‎olimpikanneyim‬ çünkü çocuklarımı spor yapmaya teşvik ediyorum, sporu sevdiriyorum, onlarla spor yapıyorum ve hayatımıza sporu katıyorum. Çocuğuna spor yaptıran her anne Olimpik Annedir. Sizin de Olimpik Anne olmak için pek çok nedeniniz var. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve P&G Türkiye’nin yaptırdığı Türkiye’nin spor kültürü araştırmasına göre; Türkiye’de 10 çocuktan sadece 2’si düzenli spor yaparken, büyük şehirlerde bu oran gittikçe düşüyor. Ebeveynlerde de spor yapma oranları çok düşük. Ücretsiz tesis oranı yüzde 75 ama talep düşük.  Yani araştırma şunu gösteriyor; Türkiye’de yeterli sayıda ücretsiz spor tesis olmasına rağmen spor yapma ornaları çok düşük, bunda da özellikle ailelerde spor bilincinin eksik olmasının ve sporla ilgili önyargıların etkisi büyük.

 

110

 

Bugün, Milli Olimpiyat Komitesi ve P&G Türkiye, biz blogger annelere Türkiye’de çocukların sporla büyümesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla başlattıkları Olimpik Anneler adlı sivil toplum hareketini anlattılar. Milli sporcularımızın annelerinden oluşan Olimpik Anneler Kurulu ile tanışmak ve onların tecrübelerini dinlemek harikaydı. Eğer siz de çocuğunuza spor sevgisini aşılamak için çaba gösteriyorsanız siz de Olimpik Annesiniz.

Ben de ‪#‎olimpikanneyim‬  Çok sevdiğim Çocugumla evdeyim sayfasının sahibi  çocuk gelişimi uzmanı Özge’ciğim de Bursa’dan bu önemli toplantı için geldi.

100

 

Çok güzel bir etkinlikti. Türkiye’de olimpik annelerin sayısının nasıl artabileceğini ve sporu nasıl hayatımıza sokabileceğimizi konuştuk. Gazeteci ve sporcu Yonca Tokbaş da içindeki spor aşkıyla hepimize ilham verdi. Olimpik anneler Kurulu üyeleri il il gezerek farklı illerdeki spor potansiyelini ortaya çıkarmak için yetkililerle işbirliği yapacaklar. Bu konuda biz annelere çok görev düşüyor. Biliyorsunuz çocuklar bizde ne görürlerse onu öğreniyor ve hayatlarına geçiriyorlar. Biz harekete geçelim ki onlar da sporu sevsinler. Çocuklar sporla büyüsün. Okullarda da bence daha çok spor dersi olmalı. Özellikle ilkokulda çok az beden eğitimi dersi olması çok üzücü.

117

 

 

Ben de küçüklükten itibaren spor yapmış ve üniversite takımında basketbol ve badminton oynamış biri olarak çocuklarımı 4 yaşından itibaren jimnastikle spora başlattım. Üçü de spora jimnastikle başladılar. Alper 1,5 yıl Jimnastikten sonra basketbola başladı şu anda Darüşşafaka’da basket oynuyor. Esin ve Sevinç 2 senedir jimnastik yapıyorlar. Hayatımıza sporu sokalım ve ailecek spor yapmanın keyfini çıkaralım. Ben de çocukların güvenle spor yapabilecekleri Hassas Anne Etkinlik Merkezini Zekeriyaköy’de açtığım için çok mutluyum. Sağlıkla büyüyen çocuklar için spor diyorum. ‪#‎olimpikanneler‬ #çocuklarsporlabüyüyor

Daha fazla bilgi için lütfen Olimpikanneler.com sitesini ziyaret edin.