Duyurular

Konuk Yazar: M. İrem Afşin #göğebakalım “İkimiz birden sevinebiliriz, göğe bakalım..” #otizm10yaşında

4.793 kişi okudu.

 

Otizm Aktivisti ve Nazım’ın annesi İrem Afşin yazıyor:

#göğebakalım “İkimiz birden sevinebiliriz, göğe bakalım..”
#otizm10yaşında
Bugün 27 Ekim 2014. Bugün, elimde raporla hastanenin kapısında yerde oturduğum gün… Bugün, Nazım’a otizm teşhisi konalı tam 10 yıl oldu.

Hayatımızın 10 yılı. Hayatımız otizm sayesinde/yüzünden her açıdan tamamen değişeli 10 yıl.

10 yıl önce ben, başka biriydim. Belki anne bile değildim henüz? Bence aranızda şimdi beni sevenler varsa, o zamanki halimi sevmezdiniz:)

10 yıl önce ‘konuşamaz, okuyamaz, kendi başına hiç bir şey yapamaz’ denen küçük bebeğim, şimdi 7.sınıfta, 3 dil konuşuyor. Mucize değil, umut o!

Otizm Nazım’a ait, bana da öğrencisi olmak düştü. Nazım mı otizmle yaşamayı öğrendi yoksa ben mi çok eğitildim, çok ince bir çizgi.
Otizm bana çok şey öğretti ama en çok sabretmeyi ve asla pes etmemeyi! ‘Pişmiş tavuk’ile’kutup ayısı’ kıvamında geçmiş 10 yıldan kalan bu:)

Alışmışım hep ‘otizmle 7-8 yıl oldu’ demeye, bu 10 yıl kavramına alışmam gerekecek…

Bana diyorlar ki bazen ‘Nazım iyi durumda, sen niye hala bu kadar otizmle uğraşıyorsun?’ Çünkü çok çocuğumuz var, öyle çok ki inanamazsınız!

10 yıl sonra bugün, Nazım’ı okula gönderirken eski hayallerimden kurtulup yeni hayaller kurmama şans tanıyan oğluma şükrettim en çok…

Oğlum, hayat nefesim. Cumhuriyet gününde Nazım doğurmuş kadınım(!) bu hafta ‘kutlu doğum haftası’ az idare edersiniz bizi artık:))

Kendi kendine tıslarken uyarınca,’ne yapayım Anniş, ben büyüdüm ama otizm o kadar çabuk büyümüyor’diyen oğluşum, bak otizm artık 10 yaşında…
#20042014 #direnBöcük #otizm10yaşında

İrem Afşin
instagram: @iremafsin
twitter: @iremafsin
facebook: https://www.facebook.com/afsinirem

Cevapla