Duyurular

Taze su içmek hamileler ve bebekler için daha da önemli

3.267 kişi okudu.

Waternet ile musluklardan taze su akıyor

Taze su içmek hamileler ve bebekler için daha da önemli

Yetişkin ve sağlıklı bir insan vücudunda bulunan su oranı yüzde 70 iken, çocuklarda bu oran yaklaşık yüzde 85, yeni doğan bebeklerde ise yüzde 90’dır. Sağlıklı bir hayatın temel unsurlarından biri olan su, hayatın bazı dönemlerinde daha da büyük bir öneme sahiptir. Örneğin gebelikte vücudun su ihtiyacı daha da artar. Çocuklar ise yetişkinlere oranla vücutlarındaki suyu daha hızlı kaybettiği için, ihtiyaç duydukları suyu geri kazanmalarını sağlamak önemlidir.

 ‘Sağlıklı Su Herkesin Hakkı’ sloganıyla taze suyu en güvenilir ve kolay şekilde tüketici ile buluşturmayı amaçlayan Waternet, su arıtımında son teknoloji olan ters osmoz teknolojisi sayesinde her türlü bakteriden arınmış taze suya ulaşmayı ayrıcalık olmaktan çıkarıyor. Waternet Genel Müdür Yardımcısı Aydın Bolkar, içtikleri suyun kalitesine önem veren anne adaylarının ve çocuklu ailelerin Waternet’in sunduğu hizmete büyük ilgi gösterdiğini belirtiyor.

Tüm canlılar yaşamlarını sürdürebilmek için suya ihtiyaç duyar. Yetişkin ve sağlıklı bir insan vücudunda bulunan su oranı yüzde 70 iken, çocuklarda bu oran yaklaşık yüzde 85, yeni doğan bebeklerde ise yüzde 90’dır. Sağlıklı bir hayatın temel unsurlarından biri olan su, hayatın bazı dönemlerinde daha da büyük bir öneme sahiptir. Örneğin gebelikte vücudun su ihtiyacı daha da artar.

Hamile bir kadının, hem kendisinin hem de bebeğinin su ihtiyacını karşılamak için günde en az 3 litre su tüketmesi önerilmektedir. Hamilelikte yeterli su tüketimi, rahimde kasılmaları engelleyerek erken doğumu önler, bulantıyı ve vücutta ödem oluşumunu azaltır. Su, anne karnındaki bebeğin sağlıklı gelişimi açısından da vazgeçilmez öneme sahiptir.

Çocuklar yetişkinlere oranla vücutlarındaki suyu daha hızlı kaybederler. Bu nedenle çocukların, özellikle de yeni doğan bebeklerin ihtiyaç duydukları suyu geri kazanmalarını sağlamak önemlidir. Yeni doğan bebekler ve küçük çocuklar, yeterli su tüketmedikleri takdirde ishal ve kusma gibi ciddi sorunlar yaşayabilirler.

Taze suya ulaşmanın en kolay yolu

Hamile kadınların, bebeklerin ve küçük çocukların bakteriden arındırılmış taze su içmesi çok önemli. Özellikle büyük şehirlerde taze suya ulaşmak giderek zorlaşırken, ‘Sağlıklı Su Herkesin Hakkı’ sloganıyla taze suyu en güvenilir ve kolay şekilde tüketici ile buluşturmayı amaçlayan Waternet, musluklardan taze su akmasını sağlıyor. Waternet’in herkesin taze ve sağlıklı suyu kendi evlerinde üretebilmesini sağlayan benzersiz hizmeti, su arıtımında son teknoloji olan ters osmoz teknolojisi sayesinde her türlü bakteriden arınmış taze suya ulaşmayı ayrıcalık olmaktan çıkarıyor.

Waternet Genel Müdür Yardımcısı Aydın Bolkar, içtikleri suyun kalitesine önem veren anne adaylarının ve çocuklu ailelerin Waternet’in sunduğu hizmete büyük ilgi gösterdiğini belirterek “Waternet olarak sadece aylık abonelik bedeli karşılığında herkesin taze suyu evinde ya da iş yerinde üretebilmesini sağlayan bir hizmet sunuyoruz” diyor.

Biliyorsunuz Waternet Hassas annelere çok özel bir indirim yapıyor. Hassas Anneler yıl sonuna kadar bu harika hizmetten yüzde 50 indirimle yararlanıyor. Bu özel indirimden yararlamanız için gerekli bilgiler burada.

 

Waternet hakkında:

Waternet Su Hizmetleri A.Ş., 2012 yılının sonunda sağlıklı yaşamın temel gerekliliklerinden biri olan sağlıklı suyu en güvenilir ve kolay şekilde tüketici ile buluşturmak amacıyla kurulmuştur. ‘Sağlıklı Su Herkesin Hakkı’ ilkesini benimseyen ve Türkiye’de su arıtımında abonelik dönemine öncülük eden Waternet, abonelerinin sağlıklı ve kaliteli suya kolay ve zahmetsizce ulaşabilmeleri için en mükemmel hizmeti sunmaktadır. Waternet’in ters osmoz teknolojisiyle çalışan, rahat kullanımı ve şık tasarımlarıyla dikkat çeken su arıtma cihazları, farklı mekânlar için tasarlanmış Set Altı, Set Üstü ve Sebil çeşitleriyle, güvenli ve iyi suyu evlere ve iş yerlerine getirir. Waternet’in sunduğu mükemmel hizmet kalitesi, herkesin sadece aylık abonelik bedeli karşılığında filtre değişimleri, periyodik cihaz temizliği ve bakımı için ekstra para ödemeden güvenle su içebilmesini amaçlamaktadır. Ayrıca cihazlarda oluşabilecek her türlü teknik aksaklıkta sınırsız teknik destek ve ürün garantisi de Waternet tarafından sağlanır. Sağlıklı suyun insan hayatındaki önemi konusunda tüketicilerde bir bilinç oluşturmayı amaçlayan Waternet, kısa sürede büyük ilgi gören hizmetlerini daha da geniş kitlelere ulaştırma hedefi ile yoluna devam etmektedir.

 

Cevapla