Duyurular

Herşeyin Üstesinden Gelirsiniz

3.237 kişi okudu.

 

Mart 2009. İki prematüre prensesin abisi 21 aylık Alper. Öğle uykusunda.

Bu resme baktığımda içim cız eder. Nasıl yaptım nasıl hastanelik olmadan o günleri atlattım? Gece 45 dakikada bir nasıl kalktık. Emme refleksi olmadan doğan iki kolik bebeğe nasıl 4,5 ay sadece anne sütüyle besleyerek baktım?1 kere bile ememeyen iki bebeğe nasıl 13,5 ay anne sütü verdim?
Kızlar 1 aylık, Alper 22 aylıkken Alper, “Alper kaka yaptı” deyince nasıl tuvalet eğitimine başladım. Günde kaç bez değişimi? Hiç ememedikleri için günde 7-8 kere anne sütünü sağma+ emme refleksi yok o sütü saatlerce içirmeye çalışma, esinde reflü onun çoğunu kusması, gidip eksilen sütü yerine koymak için yine sağmaya çalışma, giden anne sütüne ağlama, bütün gece ağlayan iki kolik bebek. Neyse uzun lafın kısası hepsi geçti bitti sağ kaldık eşimle.
Çocuklar artık çok rahat devamlı üçü oynuyorlar her işlerini kendileri yapıyorlar. Şu anda bunu okurken belki siz de inanılmaz zorlanıyorsunuz annelik hayatınızda, sınırlarınızın sonuna geldiniz istifa etmeyi bile düşünürdünüz edilebilse…
Ama kendinize güvenin başaracaksınız zor günleri atlatıp keyifli bölümlere geleceksiniz. Yeter ki sağlık olsun hayatta olalım…
Her yokuşun bir inişi her karanlığın bir güneşi vardır. İnanın buna, zor da olsa tadını çıkarın. Benden kuvvet alın ben yaptıysam siz de yaparsınız. Bir Anne gücünü anneliğinden ve çocuklarından alır siz çok güçlüsünüz herşeyin üstesinden gelirsiniz.

Cevapla