Duyurular

KidZania İstanbul'da kızlarımla çok eğlendik

6.500 kişi okudu.

Bugün kızlarımla #KidZaniaGünü . Babamızın çalışması gerekiyordu, biz de kızlarımla KidZania İstanbul‘a eğlenmeye geldik. Çocuklar burayı çok seviyorlar ve devamlı gelmek istiyorlar, keşke evimize daha yakın olsaydı. Kidzania istanbul Akasya Acıbadem’in içindeki 9900 metrekarelik çocuk ülkesi. Çocuklar burada değişik meslekleri tanıyor ve deneyebiliyorlar.  Hem çok eğlenceli hem de çok eğitici bir yer.

 

 

Bugün geçen geldiğimizde yapamadığımız bazı bölümleri yaptılar ama en sevdikleri itfaiye, yeni doğan hastane ünitesi ve dişçiyi de yeniden yaptılar. 31 Ağustos’a kadar veliler ücretsiz girdiği için sadece çocuğa bilet alıyorsunuz. Normalde veliler 30 TL vererek giriyorlar. 4-14 yaş çocuklar için bilet 50 TL 2-3 yaş çocuklar için bilet 30 TL. 0-4 yaş çocuklar için de oyun evi var.

İki minik polis KidZania Emniyet Müdürlüğünün önünde. Sevinç büyüyünce polis olmak istediği için bu aktiviteye bayıldı. Güvenlikle ilgili kısa bir video izlediler sonra da şüpheli bir paketi incelediler. Kızlar en çok polis üniformalarını giymekten hoşlandılar.

 

 

Kızlar hemşire oldular hastanenin yeni doğan bölümünde bebeklere bakıyorlar. Bu bölümü de çok seviyorlar.

 

 

Kapalı Çarşı bölümünde Parfümeride parfüm yapma eğitimi aldılar. Deniz, meyve, çiçek kokuları kokladılar ve seçtiklerinden parfüm yaptılar. Yaptıkları parfümü de onlara minik bir şişede hediye ettiler. Aralarda kokular karışmasın diye kahve kokladılar.

 

Kidzania’da haftalık dönemler halinde çok eğlenceli ve eğitici yaz okulu oluyor. KidZania Yaz Okulu hakkında bilgi burada.

Kidzania istanbul hakkında ayrıntılı bilgi için kidzania.com.tr yi ziyaret edebilirsiniz. Twitter hesapları @kidzaniaist . Instagram hesapları @kidzaniaistanbul . Kidzania İstanbul ile ayda bir yarışma düzenliyorum ve her yarışmada 10 Hassas Annenin çocuğuna ücretsiz Kidzania İstanbul davetiyesi veriyorum. Temmuz Ayının yarışması burada. Ağustos Ayı yarışması için blogu ve Hassas Anne Facebook sayfamı takip edin.

Bir yorum

  1. çok beğendim bukadar eğitici bilgiler bukadar eğlenceli hale gelebilirmiş . Biz Bursa’da yaşıyoruz gelebilmemiz imkansız ama çok beğendim ve imrendim doğrusu . Kurucularını da ayrıca tebrik ediyorum.

Cevapla