Duyurular

Çocuklageziyoruz.com çocuklu gezilere rehberlik ediyor

3.474 kişi okudu.

Gezip görmeyi, yeni mekanları, yeni lezzetleri denemeyi seven Dört Anne’nin kurduğu cocuklageziyoruz.com annelere çocukla gezmek konusunda tavsiyeler veriyor ve değişik mekanları değerlendiriyor. Bu yazılarında da çok sevdiğim rahmetli oyuncu Tuncel Kurtiz’in Edremit’teki otelini değerlendirmişler.

Zeytinbağı Otel / Edremit

Kaz dağlarında yer alan bu harika otel, tam anlamıyla doğaya doymak ve huzur bulmak için inşa edilmiş. Otele varır varmaz zeytin ağaçlarının güzelliği, erik ağaçlarından taşan erikler insanı  büyülemeye yetiyor da artıyor bile.

image(3)

Zeytinbağı

Rahmetli usta oyuncu Tuncel Kurtiz, eşi Menend Kurtiz ve eşinin kardeşi Erhan Şeker’in birlikte işlettikleri otel, harika doğası, ve odaların gerçekten kusursuz dekorasyonun yanında bambaşka bir özelliğe daha sahip; Erhan Şeker’in birbirinden müthiş tarifleriyle şölene dönen yemeklere! Özellikle benim bayıldığım Ege otları ağırlıklı, büyük şehirlerde bulup yiyemeyeceğiniz yiyeceklerle dolu sofraları nerden anlatmaya başlasam bilemiyorum.  Bu mükemmel lezzetlerden bazılarını yazmadan geçemeyeceğim, mercimek favalı özledim otu, taze çilek soslu deniz börülcesi, barbunya favalı deniz fasülyesi, tahinli patlıcan kızartması, tahinli ahtapot hayatımda ilk kez tattığım ve ömrümce unutamayacağım lezzetler.

PicShells

Zeytinbağı Mezeler

 

Zeytinbağı Otel yarım pansiyon hizmet veriyor. Öğle yemeği için bir şey sipariş etmek istediğinizde hatta menüyü istediğinizde akşam yapılan hazırlıkları anlatıp sizi sipariş vermekten vazgeçirmeye çalışıyorlar ki akşam için hazırlanan müthiş yemeklerin tadını doyasıya çıkarın. Sabah kahvaltıları ayrı bir şölen! Ekmekler, günlük olarak otelin fırından her güne farklı çeşitler olarak çıkıyor. Mis gibi organik reçellerin yanında, hamur kızartması, asma yapraklı keçi peynirli kekler, yine asma yapraklı omletler gibi lezzetler sizi bekliyor. Benim yazdığım menü sabit bir menü değil otelde kalmaya gittiğiniz döneme göre zamanı olan otlar, sebzelerle hazırlanan yemekler sizi bekliyor olacak.

Böylesi sofralardan kalktıktan sonra yürüyüş yapabileceğiniz harika parkurlar var. Biz bol çocuklu yürüyüşlerde hem oksijene doyduk he çocuklar gerçekten çok eğlendiler.

20140709-230702-83222252.jpg

Zeytinbağı bahçe

 

Otelin tek dezajantajı, bahçede taraçalar bulunduğu için 4 yaş altı çocuklar için düşme tehlikesi olması. Bizim birlikte gittiğimiz çocukların yaş ortalaması 5+ olduğu için hiç sıkıntı yaşamadık, çocuklara bakmadık bile diyebilirim otelin dışına çıkmaları mümkün değildi içeride de güvenle oynadılar.  Zeytinbağı Otel’in bir diğer dezavantajı da bu kadar güzel lezzetin sonucu alınan kilolar olabilir 🙂

PicShells

Zeytinbağı odaların dekorasyonu

image(4)

image(5)

image(6)

 

 

Kaz dağlarındaki bu harika otele ulaşmak için;

Tel: (0266) 387 3761
Adres:Çamlıbel Köyü, Edremit, Balıkesir

Cevapla