Duyurular

Sofranızdan Zerdeçalı eksik etmeyin. Zerdeçalın bilinen 10 faydası.

7.065 kişi okudu.

1-Anti-enflamatuar olarak Zerdeçal: Zerdeçal anti-inflamatuar özellikleri olduğu uzun süredir bilinmektedir . Vücuttaki eklem ağrıları ve artrit için yaygın olarak kullanılmaktadır. Arizona Üniversitesi’nin 2006 yılındaki bir çalışmasında romatoid artrit üzerinde zerdeçal etkisi incelenmiştir. Çalışmada zerdeçal kullanılarak semptomların, hemen, hemen tamamen yok olduğu veya belirgin bir azalma olduğu sonucuna ulaşmışlardır.. Hem içten hem dıştan inflamasyon ve enfeksiyonu iyileştirmek için zerdeçal kullanabilirsiniz. En önemlisi de herhangi bir yan etkisi olmadan iyi sonuçlar verir.
2- Kanser Engelleyici olarak Zerdeçal: Zerdeçalın aktif bileşeni kurkumin olduğunu. UCL’daki Doktorlar, zerdeçal – daki kurkumin baş ve boyun bölgesindeki kanser büyümesinden sorumlu olan ana enzimin bloke ederek, malign hücrelerin ilerlemesini önleyebildiğini keşfettiler. Zerdeçal, kansere neden olan serbest radikalleri azaltır ve güçlü antioksidan özelliği ile vücudun zarar görmesini önlemek için savaş verir. Zerdeçal ile yapılan çalışmalarda cilt, meme, kolon ve prostat gibi çeşitli kanser türleri önlediğini ve tedavi ettiğini göstermiştir.
3- Depresyon için Zerdeçal: Zerdeçaldaki kurkumin, beyin içinde serotonin ve dopamin barındırma kapasitesini artırmaktadır. Depresyon tedavisinde kullanılan mükemmel bir maddedir.
4- Alzheimer Hastalığı için Zerdeçal: Zerdeçal beyin içinde amyloyd plak oluşumunu ortadan kaldırarak, Alzheimer hastalığının önlenmesinde etkili olduğu gösterilmiştir.
5-Yanık ve kesiklerde Dezenfektan olarak Zerdeçal: Zerdeçal yaraların iyileşmesini hızlandırmak için doğal bir dezenfektandır. Hindistan’da baharat dezenfektan özellikleri zerdeçal sahiptir için onların band-aids alınır. Hint pazarında içinde zerdeçal maddesi içeren yara bandı bile mevcuttur. Yaralara zerdeçal tozu dökülerek hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Zerdeçal genellikle larenjit veya tıkanıklığı olanlar için gargara olarak kullanılır . Sedef tedavisi için cilt üzerine sürülür.
6-Bağırsak solucanlarından kurtulmak için Zerdeçal: Ham zerdeçal suyu İçmek bağırsak solucanlarından kurtulmak için etkili bir çözüm olduğu kanıtlanmıştır.

7- Kemoterapi de yardımcı olarak Zerdeçal Zerdeçal, kemoterapi ilacının yan etkilerini azalttığı gözlemlenmiştir.
8-Göz Sağlığı İçin Zerdeçal  Zerdeçal katarakt neden olan mercek protein, de oksidiyonu azalttığı gözlemlenmiştir. Ayrıca, iyi bir göz sağlığı için gerekli olan vitamin A C ve D içerir. Düzenli olarak kullanıldığı zaman gözleri güçlendirir ve iyileştirir.
9-Astım için Zerdeçal Zerdeçal vücuttaki balgamı temizler, akciğerleri temizler ve astım spazmları azaltır.
10- Kilo kaybı için Zerdeçal Yapılan Çalışmalar zerdeçalın metabolizmayı hızlandırdığını ve daha kolesterolü de azalttığı gözlenmiştir

Organik Kültür Derneği sayfasını mutlaka takip edin https://www.facebook.com/OrganicCulture?fref=photo
Paylaşımları özel izin alınarak Hassas Anne’de yayınlanmaktadır.

Cevapla