Duyurular

Davetiye Hediyeli yazı: KidZania İstanbul

6.406 kişi okudu.

 

Çocukların değişik deneyimler yaşamasının ve farklı ortamlara girmelerinin onlar için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. KidZania İstanbul’un konseptini duyduğumda çok ilgimi çekti. Çocukların birçok değişik meslek hakkında bilgi sahibi olup deneyimleyebileceği kocaman bir eğlence merkezini hemen görmem gerekiyordu. Üç kuzuyu alıp düştüm yollara. Çocuklar değişik meslekleri deneyebilecekleri bu kocaman çocuk ülkesine bayıldılar. Hem eğlendiler hem de çok güzel şeyler öğrendiler.

Kidzania kendini 4-14 yaş arası çocuklara eğlenerek öğrenme deneyimi sunmak için, gerçek bir ülke mantığıyla, çocuk ölçeklerinde inşa edilmiş dünyanın ilk uluslararası temalı parkı olarak tanımlıyor. Dünyada 13 ülke ve 16 şehirde faaliyet gösteren KidZania Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti, Akasya “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi” içinde 9.900 m2 alanda yer almış.

KidZania’da, 4-14 yaş arasındaki çocukların, yetişkinlerin taşıdığı rolleri canlandırmalarına imkan veriliyor. Böylece çocuklar gerçek hayata hazırlanırken hem eğleniyor hem de öğreniyor. Ayrıca KidZania bünyesinde 0-4 yaş çocuklara özel bir oyun bölümü de bulunuyor.

 

 

Çocuklar, KidZania’da yer alan 60’tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına uygun; yaklaşık  90  rol üstlenerek, diledikleri meslekleri seçebiliyor. Gerçek bir şehir düzenlemesi içinde, çocuklara uygun boyutlarda tasarlanmış Hastane, İtfaiye, Tiyatro, Arkeoloji Müzesi, Havacılık Akademisi, Diş Sağlığı Merkezi, Banka, Stadyum vb. çok sayıda aktivite alanına sahip KidZania’yı ziyaret eden çocuklar ; “Doktor”, “İtfaiyeci”, “Diş Hekimi” vb. meslekleri canlandırabiliyorlar. KidZania’da çocuklar gerçek dünyanın bir simülasyonu ile geleceğe hazırlanırken; bol bol eğlenme ve öğrenme olanağı buluyorlar. Çocuklar, Kidzania’da para kazanmayı, biriktirmeyi ve para hesabını da öğreniyorlar.

Kızlar KidZania çekini bozdurup KidZoslarını alırken

Yaptıkları iş karşılığında çocuklara KidZania’nın resmi para birimi olan KidZos’la ücret ödeniyor. Dünyanın her yerindeki Kidzania’larda geçerli olan KidZos ürün ve hizmet satın almak için kullanılıyor. Çocuklar ne kadar fazla çalışırlarsa, o kadar fazla kazanıyor ve o kadar fazla şey yapabiliyorlar. Çocuklar KidZania’daki bankada bir hesap açtıklarında şehrin ATM’lerinde kullanılabilecek gerçek bir bankamatik kartı alıyorlar. Bu kartı kullanarak sonraki ziyaretlerinde kullanmak üzere banka hesaplarına para yatırabiliyorlar. KidZos’larıyla nasıl tasarruf yapacaklarını öğreniyorlar veya KidZania’nın mağazalarında alışveriş yapabiliyorlar.

 

Alper duvar tırmanışı yaparken

KidZania’yı ziyaret eden Pedagoglar, çocukların Dünyayı anlamaları ve geleceğe bugünden hazırlanmaları açısından KidZania’nın çok özel bir yere sahip olduğunu belirtmişler. Ben de çocuklar için çok faydalı ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum. Unutmayın çocuklar en iyi oynarken ve eğlenirken öğrenir.

 

Kızlar sanat stüdyosunda resim yaparken

KidZania‘yı değerlendirirken güvenliğe de çok dikkat ettim. Havalimanında gerçekleştirilecek girişlerde hem çocuk ziyaretçiye hem de eşlik eden yetişkine bileklik takılıyor,  her bir bileklik, kullanıcısına özel olarak sisteme tanımlanıyor. 8 yaşın altındaki ziyaretçiler, ancak eşlik eden bir yetişkin ile beraber KidZania İstanbul’a giriş yapabiliyorlar. Tabii ki her yer kameralarla takip ediliyor ve güvenliği sağlayan ve çocuklara yardımcı olan görevliler var. Burada çocuklara yetişkin gibi davranılması ve hanımefendiler beyefendiler diye hitap edilip saygı gösterilmesi de ayrıca hoşuma gitti.

 

KidZania’ya gidince mutlaka bu uçağı geziyorlar

KidZania İstanbul hakkında daha fazla bilgiyi internet sitelerinden alabilirsiniz kidzania.com.tr

KidZania İstanbul’un haftalık yaz okulu da var ve çocuklar buna bayılıyor. Yaz Okulu hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz istanbul.kidzania.com/tr-tr/pages/kidzania-istanbul-yaz-okulu

KidZania İstanbul Pazartesi dışında hergün açık. Giriş Bileti 4-14 yaş için 50 TL. 0-2 Yaş ücretsiz. 2-3 Yaş ve ebeveyn için 30 TL ama 31 Ağustos’a kadar veliler ücretsiz giriyor bu fırsatı kaçırmayın. Giderken çocuklarınıza açık ayakkabı giydirmeyin bazı aktiviteler açık ayakkabıyla ve sandaletle yapılamıyor.

Çocuklarla Akasya Acıbadem içindeki bu çocuk ülkesine geldiğimizde çocuklar tabii ki gerçek bir uçağın önlerine çıkmasından çok etkilendiler.

 

Çocuğunuzla hem eğitici hem öğretici ne gibi faaliyetler yapıyorsunuz? sorusuna cevap verin

4-14 yaş arası çocuğu olan Hassas Anneler için, 10 Hassas Anne çocuğuna KidZania’ya bir kerelik giriş davetiyesi hediye

Hassas Anne ile KidZania Yarışması’na katılmak için

2 Ağustos 2014 23:59′a kadar
1. Bu resmi https://www.facebook.com/1hassasanne/photos/a.468320319894488.109708.461904047202782/757297114330139/?type=1&theater Beğene basıp beğenin, paylaşa basıp tüm arkadaşlarınızla paylaşın.
2. Bu resmin altına https://www.facebook.com/1hassasanne/photos/a.468320319894488.109708.461904047202782/757297114330139/?type=1&theater)  yorum olarak SADECE BİR KERE tam adınızı ve “Çocuğunuzla hem eğitici hem öğretici ne gibi faaliyetler yapıyorsunuz??” sorusunun cevabını yazın. Size ulaşmamızı kolaylaştırmak istiyorsanız e-mail adresinizi de yazabilirsiniz (e-mail yazmak zorunlu değil)
3. KidZania İstanbul Facebook sayfasını https://www.facebook.com/KidZaniaIstanbul?fref=ts beğenin. Hassas Anne Sayfasını www.facebook.com/1hassasanne beğenin.
4.3 Ağustos 2014 akşamı Bu resmin altında kazanıp kazanmadığınıza bakın. KAZANDIYSANIZ VEYA YEDEK LİSTEDEYSENİZ mesaja basarak veya hassasanne@gmail adresime e-mail atarak ad adres ve cep telefonu bilgilerinizi gönderin. (lütfen kazananlar veya yedek listede adınız yoksa bilgilerinizi göndermeyin)

5. Kidzania İstanbul davetiyesi sadece bir çocuk için kullanılabilir. Davetiye 31 Aralık 2014’e kadar geçerlidir. 31 Ağustos 2014’e kadar anne ve babalar KidZania’ya ücretsiz girmektedir. 31 Ağustos’tan sonra çocukla birlikte giren ebeveynden 30 TL giriş ücret alınacaktır.

3 Ağustos 2014′te Hassasanne.com Jürisi 10 kazananı ve 3 yedek ismi belirleyecek. Kazananlar 1 hafta içinde bilgilerini göndermezlerse hakları yedek listedekilere geçecektir. Tüm koşulları yerine getirmeyenlere hediye kazansalar bile hediyeleri verilmeyecektir.

Bu yarışmanın Facebook ile hiçbir ilgisi yoktur.

Tüm Hassas Annelere bol şans.

 

 

Bir yorum

 1. Hassas Anne KidZania Yarışmasında KidZania İstanbul’a 1 kerelik ücretsiz giriş davetiyesi kazananlar:
  KAZANAN
  1. Gamze Acar Akyol 2. Selcen Erol Süleymanlıgil .
  3. Gülşen Mutlu Çavuş
  4. Hacer Albayrak
  5. Aslı Oy Somsa
  6. Canan Erdoğan Ermiş .
  7. Sonnur Ö. Özgen .
  8. Elif Çetiner
  9. Zehra Uygur Baş
  10. Elif Kaya
  YEDEK LİSTE
  1. Ferruh Yonca Akdemir
  2. TC Filiz Talay Aydoğdu
  3. Nihal Dilbaz Savaş
  4. Zehra Emiroğlu .
  5. Figen Eker Açıkgöz
  6. Sinem Alkan Soydaş
  7. Tc Ozlem Doğan Lütfen kazananlar ve yedek listedekiler hassasanne@gmail.com adresime e-mail göndererek veya burada mesaja basıp bana mesaj atarak ad soyad cep telefonu bilgilerini yazsınlar. Kazanan listesindekiler 11 Ağustos 2014 23:59 ‘a kadar bilgilerini bana iletmezlerse hakları yedek listedekilere geçecektir. Bu davetiyeler 31 Aralık 2014’e kadar kullanılmazsa geçersizdir. Katılan herkese ve KidZania İstanbul’a çok teşekkürler.

Cevapla