Duyurular

15. Evlilik Yıldönümümüzü 3 günlük bir tatille kutladık

8.965 kişi okudu.

Yıllar nasıl geçti anlayamadım. Özellikle de çocuklar olduktan sonra yani son 7 senede zaman sanki daha hızlı akmaya başladı…
Yıllardır evlilik yıldönümümüzde özel bir yere gidememiştik. Üç küçük çocukla bir yere gitmek çok zor oluyor. Genellikle Datça ve Bodrum’daki aile yazlıklarımıza gidiyoruz çünkü çocuklarla rahat edeceğimiz bir otel bulmak çok zor. Halbuki 10 sene önceki evlilik yıldönümüzde Cruise gemisiyle Bahamalar’a ve Key West’e gitmiştik. O zamanlar Amerika’da yaşıyorduk ve orada böyle özel seyahatler yapmak çok daha kolay ve ucuz. Tabii o zaman çocuksuzduk.
Bu sene 6 Temmuz’da evlilikte 15 yılımızın dolması ve çocukların da biraz daha büyümesi nedeniyle 3 günlük de olsa bir tatile gitmeye karar verdik. Bizi 3 çocukla güzel ağırlayacak ve tatilden sonra dinlenmek için tatile gitmemizi gerektirmeyecek bir otel arayışına girdim. Öncelikle ikimiz de çok yoğun çalıştığımız için İstanbul’a yakın bir yere gitmek istiyorduk. Bir de otelin güzel bir Spası olmasını istiyordum. Eee bu kadar yıldan ve 3 çocuğu büyüttükten sonra şöyle güzel bir bakımı ve masajı hak ettim sanırım 🙂
Çocukla rahat edebileceğimiz İstanbul’a yakın otelleri araştırırken bir çok arkadaşımız NG Güral Sapanca‘yı tavsiye etti. Bu harikaydı çünkü buranın güzel sahibesi 2 çocuklu Hassas Anne ve başarılı işkadını Hediye Güral Gür eşimin ve benim Koç Üniversitesi’nden sınıf arkadaşımız! Hediye’ciğimin de o haftasonu çocuklarla otelde olacağını öğrenince hemen yerimizi ayırttık ve Sapanca’ya doğru yola çıktık.
1,5 saatlik güzel bir araba yolculuğundan sonra NG Güral Sapanca‘ya vardık. Biz ormanlık bir yerde ve bahçeli bir evde oturmamıza rağmen buranın yeşilliği ve doğallığı bizi çok etkiledi. Gerçekten insana huzur veren bir yer.
Otelin pek çok yürüyüş parkuru var ve hepsi birbirinden dinlendirici. Bahçedeki hamak bölümünde hamaklara yatıp ağaçları çekmeyen yok gibi bir şey. Sanırım insan o huzurun resmini çekmek istiyor. Bu aşağıdaki resmi instagrama koyduğumda altına pek çok kişi “Benim de bu resimden var” diye yazdı.
Her ne kadar benim 3 kuzu otelde koşturarak otelin huzurunu biraz kaçırsa da (yok gerçekten çok iyi davrandılar) buranın çocuklu aileler için bir cennet olduğunu söyleyebilirim.  Her köşede çocukların oyalanabileceği bir yer var. Çok güzel aletlerin olduğu bir park, Pamuk Prenses ve 7 cüceler köşesi, Sincap Kulübü, Oyun odası, Çocuklara özel havuzlar, mini golf,  ve tabii ki Su kaydırakları. Alper sanırım 30-40 kere kaydı o kocaman su kaydıraklarından. Havuzlar tertemizdi ve oturma yerleri de çok güzel düzenlenmişti. 

Alper eğlencenin yanında kitap okumaya da vakit buldu. Bu alışkanlığı bana benziyor ben de çok kitap okurum.
NG Güral Sapanca Oteli Aliva Adındaki Spası ile ünlü. Biz de eşimle spadan yararlanmaya karar verdik ama tabii çocuklu olduğumuz için ayrı ayrı gittik. Ben Spa keyfi yaparken eşim de odamızdaki jakuziyi doldurmuş ve 3 kuzu fokur fokur su keyfi yapmışlar. Gidenlerin ve Spadakilerin tavsiyesini dinledik ve 4 El masajı yaptırdık. Bu masajda 55 Dakika boyunca iki uzman masör simultane bir şekilde size masaj yapıyor. Gerçekten sanırım son 7 -8 yılın yorgunluğunu ve stresini attım üzerimden. Masajdan önce Fin hamamı, Fin Saunası ve Aromaterapi Buhar banyosuna girdim, sıcak taş yataklarda yatarken dinlendirici müzikler dinledim ve hemen sonrasında bu gördüğünüz ipi çekip başımdan aşağı buz gibi suların dökülmesini sağladım. Kulağa korkunç geliyor ama inanın harika bir duygu. Buz çeşmesinden buz da alıp tüm vücuduma sürdüm. Bu sıcak-soğuk terapisini 3 kere yaptım.
  
  
Aliva Spa keyif havuzunu anlatamam yaşamanız gerek. Her köşesinde farklı bir bölgenize su masajı yapabiliyorsunuz. Tek tek havuzun her köşesini kullanıyorsunuz ve bittiğinde her yerinize hidro masaj yapılmış oluyor. Sıcak-soğuk terapi ve sıcak keyif havuzundan sonra masaja girerseniz masajın etkisini daha çok hissediyorsunuz. Zaten Aliva Spa’nın içindeki atmosfer, kokular, ışıklar ve dekorasyon kendi başına bir terapi.
Bir yere gitmişken pek çok değişik deneyim yaşamaya çalışırım. Aliva Spa’da sunulan  her uygulamayı inceledim ve Ayak detoksunu denemeye karar verdim. Ayak detoksunda ayağınızı ayak banyosuna sokuyorsunuz ve 30 dakika özel aleti çalıştırılıyor. Suyun rengi yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Suyun rengindeki değişimden sizin vücudunuzdaki problemleri anlıyorlar. mesela benimki kahverengi oldu ve bu karaciğerde yağlanma var demekmiş ve gerçekten var. Uzman siz sigara ve içki hiç kullanmıyorsunuz yoksa su siyah olurdu dedi ve gerçekten kullanmıyorum.  Bu uygulamayı yaptıkça suyun berraklaştığı ve toksinlerin atıldığı söyleniyor tabii tam emin olamıyorum ama biraz aklıma yattı ve gidersem yeniden yaptırmayı düşünebilirim.
   
Ertesi gün de hayatımda ilk defa Hamam Ritüeli yaptım. Hamam Ritüelinde Kese ve köpük masajı yapılıyor. Gerçekten ihtiyacım varmış da haberim yokmuş. Böyle şeylere biraz burun kıvıran biriydim ama sanırım fikrim değişecek.
Çocuklar otelde istedikleri gibi dolaştılar, çoğu yemekte önce çocukları doyurduk, biz yemek yerken onlar sincap kulübüne kendileri gittiler ve orada eğlendiler böylece aşkımla başbaşa yemek yiyebildim. Çalışanlar çok güleryüzlü ve yardımcıydılar. Genel olarak buranın gerçekten çocuk dostu bir otel olduğunu farkettik. Hem çocuklar için pek çok aktivite ve alan var hem de çalışanların çocuklarla iletişimi çok güzel. Her tarafta Kütahya Porselen’in muhteşem eserleri var ama kimse çocuklara koşma elleme demiyor.
Otelin yemekleri gerçekten şahaneydi. Otelin her köşesindeki yemeklerde aynı kaliteyi ve lezzeti tuturabilmiş olmaları beni şaşırttı. Yıldönümümüz nedeniyle odamıza gönderilen soda, çikolata ve tatlılar da harikaydı.
Sağolsunlar evlilik yıldönümü nedeniyle yatağımızı da güllerle süslemişler ama tabii adamlar sonunda bunun olacağını tahmin edemezlerdi.
En çok hoşuma giden şeylerden biri de oradayken instagram hesabımda (@hassasanne) paylaştığım resimlerin altına yazılan yorumlardı. Pek çok yerin resmini paylaşıyorum ama bu kadar olumlu yorumun yazıldığı bir yer olmamıştı. Yorumlar “orası harika bir otel” “Balayımızda oradaydık harika bir yer” “Bayılacaksınız” şeklindeydi.  Ne de olsa sevgili arkadaşımın oteli açıkçası gurur duydum. Sevgili Hediye ile konuştuk ve Eylül’den sonra NG Güral Sapanca’da bir Hassas Anne Etkinliği düzenlemeye karar verdik. Tarihler ve ayrıntılar belli olduğunda sizlere duyuracağım.
Pek çok Hassas Anne otel hakkında bilgi istedi. Aşağıdaki adreslerden bilgi alabilirsiniz.
Otelin sitesi nghotels.com.tr/ng-sapanca/
twitter.com/ngsapanca
Instagram.com/ngsapanca
Hem Hassas Anne etkinliği için hem de arada kaçmak ve kendime gelmek için #yinegelecekben 🙂

4 yorum

  1. Elif Karaırmak Özdemir

    Nice mutlu, sağlıklı senelere Ece Hanım.
    İzmit’te oturuyorum. Sapanca bize yok yakın. Güral Otel’de Hassas Anne buluşması yaparsanız mutlaka gelmek isterim 🙂

  2. nice 15 senelere sağlıkla sıhhatle inşallah o kadar güzel bir dille anlatmışsınız ki ben yaşadım resmen 🙂 bende masaj ve spa kısmına en çok beğendim

Cevapla