Duyurular

Lütfen bebekleri dudaklarından öpmeyelim ve mümkünse yabancı insanlara hiç öptürmeyelim.

6.316 kişi okudu.

 


Dudakta yeni başlamış ve farkında olunmayan bir uçuk olabilir ve herpes simplex virüsü (uçuğa yol açan virüs) bebeğe bulaşabilir ve bebeğin vücudu bu virüsle savaşamayabilir. Benim duyduğum bu nedenle yakın zamanda ölen iki bebek var. İki ölüm de İngiltere’de olmuş. Bir baba farkında değilmiş dudağında uçuk çıktığını 2 aylık çocuğunu öpmüş ve herpes simplex virüsü (uçuğa yol açan) bebeğe geçmiş ve bebek ölmüş. Bir başka haberde annesi bebeğini öpmüş ve bebek yine annesinin dudağındaki uçuk nedeniyle ölmüş.

Siz bilemezsiniz bir yabancıda bir virüs veya ağzında uçuk olup olmadığını. Ne gerek var bebekleri özellikle de dudaktan öpmeye? Lütfen yapmayın ve izin de vermeyin

İşte o iki haber

http://www.haberturk.com/saglik/haber/824930-babanin-opucugu-oldurdu

http://www.ntvmsnbc.com/id/24941078

Yorum yok

  1. Bende kizimi kim olursa olsun opturmuyorum.kayinvalidem bu konuda kizip kussede bebegim daha onemli

  2. Maalesef insanlar cok bilincsiz lutfen opmeyin dediginde sen kotu oluyorsun gormemisin cocugu olmus muamelesi goruyorsunuz benim bebegimi yolda surekli durdurup sevmek istiyorlar salyalarini elleriyle siliyorlar ellerini opuyorlar yanaklarini oksayip opuyorlar kayinvalideme zona teshisi kondugunda su cicegi olarak bebeğe gectigini sonradan ogrendim defalarca öptü yakin temasta bulundu Allahim korudu bebegimi birsey olmadi ama olabilirdi bilinclensin insanlar su sokakta gordukleri bebekleri uzaktan sevmeyi ogrensinler gercekten birsey diyemedigim icin kendime kiziyorum bazen ama ben uzulecegime onlar uzulsun felsefesiyle hareket etmekte fayda var.

Cevapla