Duyurular

Benim de bir bölümünü yazdığım “Çocuğunuzu Anlamak” kitabı çıktı

7.689 kişi okudu.

Bir bölümünü ben yazdım diye demiyorum, bu kitap bir harika!

Çocuğunuzu daha iyi anlamak için size rehberlik edecek bu kitap güncel bilgilerle ve diğer ebeveynlerin deneyimleriyle size yol gösterecek. Sevgili arkadaşım çocuk gelişimi uzmanı Tuğçe Acaröz Oğuz’un kitabı 2-6 yaş arası çocuğunuz büyütürken size faydalı bir el kitabı olacak.

 

“Çocuğunuzu Anlamak” kitabı hakkında

“Biz çocuğumuzu nasıl yetiştireceğimizi biliyoruz!” diye yola çıkan anne babaların gerçekçi bir yol haritasına ihtiyaçları olduğu gerçeğinden hareketle yazılan Çocuğunuzu Anlamak’ta yazar-eğitmen Tuğçe Acaröz Oğuz, asıl öğrenilmesi gerekenin, çocukların davranışlarını anlayabilmek olduğuna dikkat çekiyor. Bunu başarmanın zorluğunu kişisel deneyimleriyle de bilen, yazarlığının yanı sıra bir anne ve çocuk gelişim uzmanı da olan yazarımız, okurlarına ebeveynlik içgüdülerinin mantıkla harmanlanması gerektiğini anlatıyor.

 

Her ailenin kendinden bir şeyler bulacağı, hayatlarını kolaylaştırıcı hatırlatmaların, önerilerin yer aldığı kitapta bilgi, deneyim, gözlem ve gerçekçi yaklaşımlar bilimsel veriler ışığında harmanlanıyor.

Özlem Yıldız, Yavuz Seçkin, Murat Evgin, Gül Gölge Saygı, Jess Molho, Canan Hoşgör, Burcu Tatlıses gibi toplumun farklı kesimlerinden kişilerin kendi ebeveynlik deneyimlerini paylaştığı bu kitap sayesinde aileler, yaşadıkları sorunlarda, akıllarına takılan sorularda aslında hiç de yalnız olmadıklarını görecekler.

Çocuğunuzu Anlamak, çocuğu 2-6 yaş arasında olan anne babalar için vazgeçilmez bir başucu kaynağı.

Çocuğunuzu Anlamak / Tuğçe Acaröz Oğuz / Mikado Yayınları / Haziran 2014 / 340 sayfa / 

 

Tuğçe Acaröz Oğuz

1979 yılında İstanbul’da doğan Tuğçe Acaröz Oğuz, 1997 yılında Marmara Üniversitesi’nde Okul Öncesi Eğitimi ve Çocuk gelişimi Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimi aldı. 2001-2009 arasında çeşitli okullarda okul öncesi öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra, 2009 yılında Kız Meslek Lisesi’nde çocuk gelişimi branşına geçen Tuğçe Acaröz Oğuz, halen İstanbul’da çocuk gelişimi öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

 

Yaratıcı Drama, Orff ve Montessori konularında çeşitli eğitimler de almış olan yazar, bu konudaki çalışmalarına da devam etmekte, öte yandan e-dergilerde ve süreli yayınlarda çocuk gelişimi üzerine yazılar yayınlamaktadır.

Cevapla