Duyurular

Ayakkabı Kardeşliği Projesi

1.819 kişi okudu.

Ayakkabı Kardeşliği Projesi Nedir?

Ayakkabı Kardeşliği projesi; htiyaç sahibi bölgelerde yaşayan çocukların giyecek ayakkabı ihtiyacını karşılamak amacıyla TakaTuka.com ve TOÇEV’in harekete geçmesiyle 21 Mayıs – 20 Haziran 2014 tarihleri arasında başlatılmıştır.

0 – 12 yaş aralığındaki çocukların ayakları hızlı büyüdüğü için evlerde çok az giyilmiş ya da hiç giyilmeden küçülmüş pek çok ayakkabı bulunmaktadır. Ayakkabı Kardeşliği projesi hem bu ayakkabıları yeniden kullanıma kazandırmayı, hem de bağışçılarla çocuklar arasında bir kardeşlik bağı kurmayı hedeflemektedir. En az 250 çocuğun ayakkabı ihtiyacının karşılanması hedeflenen Ayakkabı Kardeşliği projesinin, her yıl düzenli olarak tekrarlanması amaçlanmıştır.

Ayakkabı Kardeşliği Projesi’ne Nasıl Destek Olabilirim?

Ayakkabı Kardeşliği projesine katılmak isteyen bağışçılar; evlerinde bulunan çok az giyilmiş ya da hiç giyilmeden küçülmüş 0-12 yaş arası kışlık çocuk ayakkabılarını, ister UPS Kargo şubelerine; “Ayakkabı Kardeşliği” kodunu vererek ya da evlerine çağıracakları UPS Kargo aracına “00F363” kodunu söyleyerek, ücretsiz TakaTuka.com Bağış Merkezi’ne gönderebilirler.

Yeni ayakkabı satın alarak bağış yapmak isteyen yardımseverler ise; TakaTuka.com’dan satın aldıkları ayakkabıları, bilgi@takatuka.com adresine e-posta atarak bağış merkezine yönlendirebilirler. Bu bağış severler, TakaTuka.com’da istedikleri zaman değerlendirecekleri 30 TL’lik indirim çeki de kazanmış olacaklar.

Bağışlar Nereye ve Nasıl Yapılacaktır?

Ayakkabı Kardeşliği projesi çerçevesinde toplanan ayakkabılar, TOÇEV’in titizlikle yürüttüğü araştırmalar sonucu belirlediği gerçek ihtiyaç bölgelerine gönderilecektir. Toplanan ayakkabılar, ihtiyaç bölgelerindeki çocukların ayak numaralarına göre ayrıştırılacak ve bakım yapılarak paketlenip yeni sahiplerine gönderilecektir.

TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) Kimdir?

TOÇEV, Türkiye’nin çeşitli illerinde maddi yetersizlik nedeniyle okuyamayan çocuklara bütün eğitim hayatları boyunca maddi-manevi destek vermekte ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 1994 yılında kurulan TOÇEV, Türkiye genelinde 15’in üstünde ulusal proje yürütmektedir. Yaşasın Okulumuz, Bir Şey Değişir Her Şey Değişir, Günebakan, İlk Yardıma İlk Adım, Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler, Evimdeyim, Yarının İzleri, Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın, İyi Beslenmek İyi Gelecek, Temiziz, Kütüphaneler, Enerjimiz Çocuklar İçin, Benergenim, YBO TOÇEV’in yürüttüğü projelerdir. TOÇEV faaliyetleri ve projeleriyle beş milyonun üstünde çocuğun hayatına dokunmuştur. Daha fazla bilgi için www.tocev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

TakaTuka.com ve TOÇEV’e bu sosyal sorumluluk projesi için teşekkürler.

Cevapla