Duyurular

Konuk Yazar: DurumBildirimi #1hastalik3melek Bu hastalık başınıza çorap örmeden önce gidin kontrollerinizi yaptırın. Kanserde erken teşhis hayat kurtarır

2.490 kişi okudu.

Durumbildirimi.com blogunun sahibi Özge yazıyor:

Bugün sizi harika bir kadın ile tanıştıracağım. Onun hikayesi öyle bir hikaye ki hani filmlerde görseniz inanmakta zorluk çekebileceğiniz hatta kafanızda ‘hayatta olmaz canım’ diyebileceğiniz bir hikaye. Oysa bu yaşadığı şeyi sadece kendi içinde yaşamayı çoktan aşmış ve bunu bir sosyal sorumluluğa çevirmeyi başaracak kadar güçlü bir kadın.

fotoğraf 1

İnstagram’da bir arkadaşımın bir fotoğraf paylaşımı sonucu tanıdığım melek gibi bir kadın. 22 haftalık hamile. 19 haftalık hamileyken meme kanseri olduğunu öğrendi.30 yaşından önce hamilelik geçirmiş ve 1,5 sene emzirmiş. Ailesinde kanser geçmişi yok. Şimdi hamileliğinde kanser tedavisi görüyor ve kendisi geç fark ettiği bu hastalığa karşı farkındalık oluşturmak için paylaşıyor, anlatıyor. Onu anlayan, destekleyen kadınlar saçlarına taktıkları çoraplar ile fotoğraflarını paylaşıyor. Bu fotoğrafların altında verdikleri mesaj ise çok açık. ‘Bu hastalık başınıza çorap örmeden önce gidin kontrollerinizi yaptırın’  Kanserde erken teşhis hayat kurtarır.

fotoğraf 3

 

Şimdi bize düşen bu duyduğumuz sese kulak vermek ve onunla beraber bunu bağırmak. Blogu okuyan tüm takipçiler, blogger arkadaşlar sesinizi duyurun.Siz de bu sese yer verin. Instagram üzerinden 1hastalik3melek kullanıcı adı ve #1hastalik3melek etiketi üzerinden paylaşımları görebilirsiniz. Kendi hikayesini anlattığı paylaşımı ise linkte. 

http://1hastalik3melek.blogspot.com.tr/

fotoğraf 2

Bu da benden ama sadece fotoğraf çekmek ile kalmadım bugün mamografi için randevumu aldım. O hastalık başımıza çorap örmeden

önlemimizi alacağız.Processed with VSCOcam with m3 preset

Özge

Durumbildirimi.com

Twitter: DurumBildirimi

Cevapla