Duyurular

Çocuklarınıza keçeden ilginç kıyafetler yapın

13.232 kişi okudu.

Uzun yıllar çalışma hayatı sonrası kızım Masalımı kucağıma aldıktan sonra kızımın memeye düşkünlüğü nedeniyle iş hayatıma veda etmek zorunda kaldım. Evde olduğum süreçte kendime hobi olarak kıyafet tasarlamayı seçtim önce kızıma tütü, elbise sonra kendime hamile kıyafeti derken (bu arada 31 haftalık hamileyim 22 aylık bir kızım var) en son oğluma annesinin el emeği olarak birşeyler yapmak istedim. Aklıma daha önce mothercare’in indiriminde aldığım düz beyaz badileri keçelerle süslemek geldi. Kızımın cildinde egzama olduğu için kıyafetlerin kaliteli olmasına özen gösteriyorum, büyük markaların indirimlerini takip ediyorum. Siz herhangi düz bir badi,tişört ya da tulumla da yapabilirsiniz

Önce istediğiniz renklerde ince keçe alıyorsunuz(kalın olanları da var) Ben keçeleri Eminönünden kurukahveci Mehmet efendinin sokağından tanesi 2 tl ye aldım.(yani 1 tane keçeden desenine göre 20 den fazla badi süslenebilir, maliyeti oldukça düşük bu süslemelerin) Tuhafiyelerde, pazarlarda ya da Migros’unkırtasiye reyonunda da bulabilirsiniz. Keçeleri daha sonra 30 derecede bebek deterjanıyla yıkadım, hem hijyen açısından hem de herhangi bir boyama, çekme olasılığına karşı (badi üzerinde büzüşmesin diye)

Daha sonra badilerin üzerinde yapmak istediğim deseni internetten bulup basıp kenarlarını keserek keçe üzerine iğneledim ve kestim bu kadar basit. Evdeki herhangi bir tulumdan desen çıkartmak isterseniz patron kağıdı aracılığıyla yapabilirsiniz.

Keçeden kestiğim objeyi badinin üzerine iğneledim. Kenarlarını makine dikişi ile elde diktim.Y apıştırma da olabilir ama ben kolay sıkıldığım için dikiyorum sonra söküp başka desen dikiyorum.

Hassas Anne Yasemin

Cevapla