Duyurular

Kızlarımın 1. Doğumgünü

6.260 kişi okudu.

Bir Nostalji yapıp sizlere de fikirler vermek istedim. 24 Şubat 2010’da düzenlediğim ikiz kızlarımın ilk doğumgünü için böyle bir pano hazırlamıştım. Panoya önce-sonra bölümleri yaptım, önce bölümüne doğdukları zamanki kilo-boy ölçülerini yazdım ve sonra bölümüne de 1 yaşındaki kilo boy ölçülerini ve söyledikleri kelimeleri yazdım.  Ayrıca Kızlar Kime Benziyor diye bir bölüm yaptım ve benim, babalarının, anneannelerinin, babaannelerinin, ninelerinin resmini koydum. İlk 1 sene boyunca çektiğim güzel fotoğrafları da ekleyince çok güzel bir pano oldu. Doğumgününde herkes panoyu inceledi ve kızların en çok kime benzediğiyle ilgili yorum yaptı. Hala da bu pano salonumuzda asılıdır. Tabii 1. yılda çok resim çekiliyor resimler ilk panoya sığmadı bir tane daha resim kolajı yaptım.

 

Doğumdan sonra hastane odasında böyle büyük bir defter olsun gelenler duygularını yazsınlar. Sayfaları çıkartmalarla ve desenli kağıtlara süsleyin. İlk sayfalara ultrason resimlerinizi ve hamilelik resimlerinizi koyun. Doğumdan sonra, mevlüde ve 1. Doğumgününe gelenler duygularını ve dileklerini yazarlar. Çok güzel bir hatıra oluyor, hala açıp okurum duygulanırım.

    Gelen misafirlere günün hatırası olarak saklamaları için aşağıdaki paketi verdim. İçinde bir biblo, dolaplarına koyabilecekleri bir lavanta kesesi ve lokum vardı.  60 tane hediyeyi ben hazırladım. Keseleri de kendim yaptım önüne minik renkli taşlar yapıştırdım silikon tabancasıyla. Malzemelerive bibloyu Eminönü’nden aldım.  

Kızların ilk doğumgününden kareler

Cevapla