Duyurular

Çocuklarla Hafta Sonu Nereye Gidelim? (29-30 Mart 2014) Lulutata.com Gezi Ekibi Yazıyor

2.209 kişi okudu.

Çocuklarla Hafta Sonu Nereye Gidelim? (29-30 Mart 2014)

Lulutata Gezi Ekibi Yazıyor

TİYATRO

1. İçerisi Dışarısı, İstanbul    

‘’İçerisi dışarısı olmuş, dışarısı da içerisi.

O zaman nerede başlayıp nerede bitiyor bu hikaye?

Havada mı? Karada mı? Yoksa denizde mi?

Siz sadece o yeri hayal edin gerisi kolay.

Edie, dünyayı dolaşıp harika yerlere seyahet etmeyi seven bir kaşiftir. James de bir kaşiftir ama dünyayı odasından keşfetmeyi tercih eder.

İkisi de hikaye anlatmayı çok sever ve aynı bisküviye bayılırlar ama hiç tanışmamışlardır.

Ta ki o gün gelene kadar…

Akbank Çocuk Tiyatrosu ve 1979 yılında Londra’da kurulan Polka Tiyatrosu’nun işbirliği ile sahnelenen “İçerisi Dışarısı” isimli oyun İngilitere’de çocuklar ve aileleriyle yapılmış olan ortak atölye çalışmaları sonucunda oluşturuldu.

Eğlenceli, komik  ve süprizlerle dolu “İçerisi Dışarısı”  mükemmel bir çocuk oyunu.’’

 

Yer: Akbank Çocuk Tiyatrosu, Akbank Sanat, İstanbul

Tarih ve Saat: 29 Mart 2014 Saat: 11:30

http://lulutata.com/mekanlar/139/akbank-sanat

 

2. Kurbağa Prens (Tiyatrohane), İzmir

‘’Özlem Saraç’ın yazdığı Erk Bilgiç’in yönettiği Kurbağa Prens adlı tiyatro oyunu, 29 Mart’ta 32. İzmir Tiyatro Günleri kapsamında Sabancı Kültür Sarayı Küçük Salon’da sahneleniyor.’’

 

Tarih: 29 Mart 2014 Saat: 14:00

Yer: Sabancı Kültür Sarayı (Küçük Salon), İzmir

http://lulutata.com/mekanlar/140/sabanci-kultur-sarayi

 

ATÖLYE

 

1. Akbank Sanat, İstanbul

 

Sarkis/Su İçinde Suluboya Atölyesi

Çağdaş Sanat Atölyesi’nde 6-12 yaş arası çocuklar, eğitmen gözetiminde Sarkis’in su içinde suluboya tekniğini öğrenip, çalışacaklardır.

Yer: Çağdaş Sanat Atölyesi (Akbank Sanat)

Tarih ve Saat: 29 Mart 2014 Cumartesi, Saat: 11:30-12:30

Yaş Aralığı: 6-12

Ücret: 5 TL

(Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlı)

 

Yaratıcı Drama Atölyesi ( 9 – 12 Yaş )

Drama atölyesi özgüven, yaratıcılık, hayal etme ve insani yönleri kuvvetlendirici programı ile çocuklara hayata çok daha hazır bireyler olma yolunda destek veriyor. Hayatın farklı renklerini erken yaşlarda keşfetmek istiyorsanız, haydi sahneye!

 Yer: Çağdaş Sanat Atölyesi (Akbank Sanat)

Tarih ve Saat: 29 Mart 2014 Cumartesi, Saat: 14:00-15:30

Yaş Aralığı: 9-12

Ücret: 5 TL (Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlı)

 

Çocuklar için Oyun Yazım Atölyesi (8-10 yaş)

Çocuklar!!! Siz de kendi oyununuzu yazmak ister misiniz?

8-10 yaş arası çocuklarla yapılacak atölyelerle onların kendi oyunlarını yazmaları sağlanacaktır. Atölyelerde yapılan çalışmalar; çocukların kişisel gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra, yaratıcı yönlerini kullanma, fikirlerini sanatsal bir üretime dönüştürebilme gibi kazanımları içerir. İster yazın ister sadece hayal edin, hiç farketmez ! Gelin hayal güçlerimizi buluşturalım..

Yer: Çağdaş Sanat Atölyesi (Akbank Sanat)

Tarih ve Saat: 29 Mart 2014 Cumartesi, Saat: 14:00-15:30

Yaş Aralığı: 8-10

Ücret: 5 TL (Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlı)

Çocuklar İçin Çağdaş Sanat Programı / “Bu Sayfa Bilerek Boş Bırakılmıştır” Sergisi (9-14 yaş)

Çocuklar için hazırlanan Çağdaş Sanat Programı mini bir tanışma ve sergi keşfi için bir ön çalışma ile başlayacak. Ardından Akbank Sanat’ın düzenlediği Uluslararası Küratör Yarışması’nı kazanan “Bu Sayfa Bilerek Boş Bırakıldı” sergisini gezecek, seçilen eserleri inceleyecek ve birlikte tartışarak keşfedeceğiz! Sonrasında ise Çağdaş Sanat Atölyesi’nde farklı ve eğlenceli bir sanat çalışması yapacağız!!

Yer: Çağdaş Sanat Atölyesi (Akbank Sanat)

Tarih ve Saat: 29 Mart 2014 Cumartesi, Saat: 16:00-17:30

Yaş Aralığı: 8-10

Ücret: 5 TL (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlı)

http://lulutata.com/mekanlar/139/akbank-sanat

SİNEMA

 

1. Bay Peabody ve Meraklı Sherman (3D), Tüm Türkiye

(Vizyona giriş tarihi: 14 Mart 2014 )

‘’Sizleri Madagaskar, Kung Fu Panda ve Şrek’le tanıştıran stüdyo Dreamworks Animation’ın yeni macerası Bay Peabody Ve Meraklı Sherman: Zamanda Yolculuk, 14 Mart 2014’te seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Bay Peabody, büyük bir işadamı, kaşif, bilim adamı, gurme, Olimpiyat Madalyası sahibi bir atlet ve bir dahi olmasının yanında, dünyanın en zeki ve en başarılı… köpeğidir. Bir numaralı icadı Wabac makinesi sayesinde o ve evlâtlık aldığı “insan” oğlu Sherman zamanda geri giderek dünyamızı değiştiren olaylara tanıklık ederler. Ancak Sherman zaman yolculuğunun kurallarını çiğnediğinde, iki kahramanımız geçmişi düzeltmek ve geleceği kurtarmak üzere bir maceraya atılacaktır. Bay Peabody karakterinin ülkemizde Yekta Kopan’ın sesiyle hayat bulduğu animasyon, hem çocuklar hem de büyüklerin bayılacağı bir film.’’

 

2. Kuşlar Şehrinde Macera

                                                   

 

(Vizyona giriş tarihi: 07 Mart 2014)

‘’Üç boyutlu bir animasyon filmi olan Zambezia bir kuş şehri olarak biliniyor, film ise bu kuş şehrinin majesterleri Victoria Falls döneminde geçiyor. Saf ve derin bir ruha sahip olan genç şahin Kai, aşırı korumacı bir karaktere sahip olan babası Tendai’nin gözetimi altında yaşamakta ve hayatı onun izin verdiği alan içerisinde yaşamaktadır. Babası her daim evine yakın yaşamasını istese de Kai’nin hayali ‘gerçek hayat’ı tanımak ve özgür olabilmektir. Bu hayal, Zambezia adlı kuş cennetini öğrenmesi ve oraya giden kuş sürüsüne katılmasıyla birlikte gerçek olur. Kimi zaman zorluklara gebe olan bu yolculuk sonrasında vardığı Zambezia daha önce şahit olmadığı türde bir cennettir. Hayalleri gerçek olmaktadır. Ancak kendisini bekleyen hayat derslerinden bihaber olan Kai, geçmişiyle ve kökleriyle yüzleşecek ve dahil olduğu bu toplulukla birlikte şehri için savaşacaktır.’’

 

YEME-İÇME

 

1. Trump Towers, İstanbul

 

Trump yeni açılan alışveriş merkezlerinden. Çocuklar için oldukça çeşitli ve de renkli bir aktivite katları var. Hem çocuk mağazaları, hem tiyatrosu, KidsMondo tema parkı, küçük lunaparkı, bu katta bulunan çocuk kafeleri vs derken çocuklarınız için her şeyin düşünüldüğü bu avm’de siz de rahat edeceksiniz.

Çocuk oyun alanlarınım olduğu kısımdaki çocuk kafelerinin yanı sıra yemek katında, size ve çocuğunuza uygun yemek alternatifleri bulabilirsiniz.

Mecidiyeköy’de bulunan bu Avm’ye ulaşım da İstanbul’un her yerinden mümkün. Hafta sonu trafiğin muhakkak ki olacağını ve erken saatlerde yol almanın daha doğru bir seçenek olacağını söylemek lazım.

İyi eğlenceler,

Mekan hakkında detaylı bilgi almak için: http://lulutata.com/mekanlar/65/trump-towers-mall

 

2. Açık Alanlar, Piknik Yerleri ve Parklar

 

(Fotograf: Nezahat Gökyigit Botanik Bahçesi’nden http://lulutata.com/mekanlar/25/nezahat-gokyigit-botanik-bahcesi)

Mart ayının son haftasonu. Pazar günü yerel seçimler sebebiyle belki gezmeye vakit kalır, belki kalmaz. Ama koca bir cumartesiniz var, çocuğunuzla etkinliklere katılabilmek için.

Tüm açık alanlar, parklar, bahçeler, piknik alanları Nisan ayı itibareyiyle dolup taşacakJ Mart’ın son günleri güneş kendini bizden biraz esirgese de, Nisan ayından oldukça cömert olacak… Biliyoruz.

Piknik önerilerimiz nisan ayı itibariyle gelecek. Haftaya görüşmek üzere.

 

Sitemizde yer alan  piknik yeri, açık alan ve park alternatifleri için tıklayın: http://lulutata.com/mekanlar

 

Keyifli hafta sonları! 🙂

Lulutata.com Gezi Ekibi

 

Cevapla