Duyurular

Çocuklar için Etkinlikler: Uzay Kampı Türkiye

3.361 kişi okudu.

Hassas Anne Derya Oğlu Deniz’n Uzay Kampı Türkiye macerasını anlatıyor:

Oğlum Deniz 5 .ci sınıfa geçmişti ve ara tatilde okulun düzenlediği İzmir Uzay Kampı’na katılmayı çok istiyordu oysa biz hiç ayrı kalmamıştık. Nasıl olurdu yapabilir miydi? Sıkılır mıydı? Üstelik uzaya ve legolara cok meraklı bir cocuk. Biz ne yapalım ne edelim derken bir bakmışız Deniz’i uçağa bindiriyoruz ve 5 koca gün ayrı kalıyoruz! Oysa o kadar düzenli yapmışlar ki yediğiniz yemek listesine varana kadar elimizde mevcuttu, saat saat programları vardı: Sabah kahvaltı eğitim oğlen yemek eğitim akşam yemek, serbest zaman.

 

Sadece sabah kahvaltıdan önce akşam yemekten sonra telefonda göruşebiliyorduk çünkü çok yoğunlardı, eğitim gerçekten ağırdı testler yarışmalar simulatöre bindiler. “Gerçekten uçtuk sanki anne diyordu” anlatırken cok heyecanlıydı ve çok güzeldi son gün kampın içinde bulunan mağazadan hediyeler almıştı lego kristaller. Onu eve gelince yapıyorsunuz deney kristalimiz oldu ve sakladık kısacası Deniz çok memnun kaldı ve bizde ilk defa ayrı kaldık ama değdi küçük bir erkek çocuk yolladık kocaman bir adam olmuş gelmişti…

Uzay Kampı Türkiye’nin değişik programları var, bunlar hakkında bilgiye www.spacecampturkey.com/ sitelerinden ulaşabilirsiniz. Programlar ve kamplar 9-15 yaş arası gençler için.

 

Cevapla