Duyurular

Üstün Yetenekli Çocukların Aile Platformu

7.567 kişi okudu.

  Üstün yetenekli çocuklar sahipsiz değil!

Üstün yetenekli çocuklar için uygun eğitim ortamları oluşturmayı ve velilerine destek vermeyi amaçlayan Üstün Yetenekli Çocukların Aile Platformu, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliği ile kalıcı çözümler için 22 Şubat Cumartesi günü yaptığı seminerde, ‘aileler neler yapmalı’ sorusunun da cevabını aradı.

Gerçekleştirilen seminerde Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Bahar Eriş “zeka değişken midir, üstün yetenek ile ilgili gelen sorular nelerdir, aileler çocuğu ve yeteneği desteklemek için neler yapabilir” sorularına yanıt verdi. Yetişkin eğitim uzmanı Uğur Zat ise “yetişkin perspektifinden anne-baba eğitimleri, bilinçli anne-baba olmanın çocuğun hayatındaki rolü” hakkında bilgi verdi ve bir veli olan Nurseli Tamer ise deneyimlerini paylaştı.

Üyçap Kurucularından Filiz Günsür ve Ada Deniz ise dernek kurma çalışmalarını müjdeleyerek bundan sonra seminerlerine devam edeceklerini ve çocuk etkinlikleri gerçekleştireceklerini duyurdu.

Üstün Yetenekli Çocukların Aile Platformu ÜYÇAP, Mart 2013’te üstün yetenekli çocukların velilerine destek vermek, çocuklarımıza uygun eğitim ortamları yaratmak, sorunları çözmeye yönelik paylaşımlarda bulunmak, sorunların çözümü için kalıcı çözümler bulmak amacıyla kuruldu. ÜYÇ eğitimine yönelik politikalar gerçekleştirmek için sivil toplum kuruluşu olmayı hedefliyor. Her ilde derneği olan bir konfederasyon haline gelmek için çalışmalarını sürdüren ÜYÇAP, AB projeleri, çeşitli bakanlıkların projeleri, vakıfların projelerinden faydalanarak üstün yetenekli çocukların eğitimlerinin desteklenmesi ve geliştirilmesini hedefliyor.

 

Facebook grup adresi:

https://www.facebook.com/groups/potansiyellicocuklarinyakinlari/

twitter: @uycap

İnternet adresi:www.uycap.com

Seminer linkimiz ise: www.youtube.com/watch?v=NZgpG5b-BQQ&app=desktop

Yorum yok

  1. cavidan başaran kandemir

    üstün zekalı derneğin eylül 2013 yılında o zaman 3,5yaşında olan oğluma test sonucu çok üstün yetenekli olduğuna tespit etti.Ben tıp doktoru olarak ve eşim diş doktoru olmamıza rağmen bunu daha 2,5yaşında fark etmemize rağmen-okuyordu,1000kadar türkçe ve ingilizce sayıyordu ve 1000kadar olan rakamları yazdığımızda hem türkçesini,hem ingilizcesini hemen söyleyebiliyurdu3 yaşında rakamları ve 3,5 yaşında ise harfleri de yazmaya başladı-oğlumuza nasıl davranacağımızı,bundan sonra nasıl eğiteceğimizi bilemiyoruz.Artık ikili rakamları topluyor ve çıkarıyor,çarpmayı de öğrenmek istiyor,fakat ben artık bunu doğru olup,olmadığını karar veremiyorum ve sizin ÜYÇAP kurduğunuzu öğrenince çok mutlu oldum,çünkü Cumhurbaşkanlığına dair yazdım fakat bana yardımcı olmadılar.Bana döner iseniz ve iletişim kurar isek çok sevinirim.Saygılar

Cevapla