Duyurular

Konferans: İkizlerde Dil Gelişimi

7.050 kişi okudu.

İkiz kızlarımın da birer parçası olduğu İstanbul İkiz Çalışması Proje Yürütücüsü dil bilimci Dr. Nihan Ketrez’in konuşmasını kaçırmayın derim. Ben de gitmeye çalışacağım.

Sıradışı Annelik Derneği’nin harika organizasyonu:
                                                              KONFERANS: İKİZLERDE DİL GELİŞİMİ

Bilim dünyasında dil bilimci olan, anneler dünyasında ise bir ikiz annesi olan Yrd. Doç. Dr. Nihan Ketrez Hocamız,
7 OCAK 2014 Salı günü,
Saat: 14:00-16:00
İstanbul Aydın Üniversitesi / Florya Kampüsü
Mavi Salonda bizlerle olacak.

Sizler de ikizler arasındaki özel dil (secret language),
Konuşması geciken ikizler, Anne ve ikizler arasındaki dil gelişimi: olumlu olumsuz etkenler, Yaşanılan vakalara çözüm önerilerini bir bilim kadınının ağzından bir ikiz annenin ikiz tecrübesinden dinlemek ister misiniz?

* Saat 16:00’dan sonra Taste of Time Cafe’de annelerimiz için kokteyl olacaktır.

Katılmak için lütfen bu formu doldurun:

Sıradışı Annelik Derneği sayfası: siradisiannelik.org/

Dr. Nihan Ketrez (İstanbul Twin Study Proje Yürütücüsü) çocukların okul öncesi anadili gelişimleri üzerine çalışan bir dil bilimcidir. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 1996’da mezun oldu. Lisans eğitiminin son yılında çocukların ana dili gelişimleri konusuna ilgi duymaya başladı. Lisans tezini ve daha sonra aynı üniversitenin Dil bilim Yüksek Lisans programına teslim ettiği yüksek lisans tezini çocuk dil gelişimi üzerine yazdı. Doktora çalışmalarını ABD’nin Los Angeles kentinde Güney Kaliforniya Üniversitesinde 2005 yılında tamamladı. Doktora tezinde yine Türk çocuklarının dil gelişimini kuramsal bir çerçeve içinde inceledi. 2005-2009 yılları arasında ABD’de Yale Üniversitesinde dersler verdi. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Çocuk dil gelişimi üzerine yaptığı çalışmalar ulusal ve uluslararası dergilerde ve kitaplarda yayınlanmıştır. 2009 yılından beri ikizlerin dil gelişimi ile profesyonel olarak ilgilenmekte, bu konuda ikizanneleriyiz.biz internet sitesinde danışmanlık da yapmaktadır.

Cevapla