Duyurular

Hassas Anne Hikayeleri: İki Çocuğum da Beyin Kanaması Geçirdi

6.626 kişi okudu.

Sevgili Ece Hanım ve arkadaşlar merhaba. Benim sıkıntılarım geçti çok şükür ama yine de paylaşmak istediğim şeyler var. Benim 2 çocuğum var oğlum 3 yaşında, kızım 9 aylık. Oğlum 9 aylıkken yataktan düşmüştü biraz ağladı ve sustu. Yemek yedi uyuttum falan derken aman Allahım 2-3 saat sonra çocuk çıldırıyor ağlamaktan eşim geldi baktı falan kafası şişmiş. Doktorumuza gittik beyin kanaması acil ameliyat demez mi! O günü size anlatamam… Ambülanslar geldi yaz mevsimi olduğu için doktor yok Okmeydanından Haseki Hastanesine gidildi ben şoktan çocuğumun hiç yanında olamadım. Orada ameliyat olacak işte doktor geldi “annesi” dedi “biz ameliyata giriyoruz”. O an “yavrummmm” diye bütün hastane inledi. Neşe doktorumuz birkaç saat sonra çıktı herşey çok iyiydi. Ben çok tuhaftım korkuyordum. Neyse ki şu an oğluşum 3 yaşında Maşallah çok iyi.

Geçen yaz kızıma istemeyerek hamile kaldım. Aldırmak istedim kıyamadım. Dokuz ay çok sıkıntılı bir hamilelik geçirdim kasılmalar filan çoktu. Neyse doğdu çok güzel bir kız zaten hep özlemimdi kız çocuğu. Dogum yaptım eve geldik 2 gün sonra kontrole gideceğiz. Ertesi gün kızımda bir ateş. Hastaneye gittik ama doğum yaptığım hastaneye değil acile Okmeydanına gittim. Kan alındı. Zaten çocuğu muayene etmeden kan almak meşhur olmuş. Doktorumuz hafif mikrop var birşey olmaz dedi eve geldik. Sabah 4’tü eve geldiğimizde. Kendi hastanemizi aradım doktor kaçta geliyor sordum 6.30’da giyindim eşim annem evde uyuyor kızımı alıp çıktım. Doktor geldi muayene etti falan o sırada kızımda bir kasılma farketti. Üşüyor gibi tüm vücudu titriyordu. Doktor kuşkulandı kalsiyum eksikliği olabilir dedi. Orada yoğun bakımda yattı 2-3 gün sonra sabah uyandım doktor aradım zaten her sabah arıyordum. O gün doktor “nerdesiniz size ulaşamadım hemen gelin” dedi. Biz gittik MR falan gerekli dedi başka hastaneye sevk etti yine ambulansla o hastaneye yattı. Doktor eve gidin beklemeyin araştıralım dedi. Eve geldik eşimle.

Eşim yarım saatliğine dışarı çıktı sonra geldi yıkılmış gibi bir hali var. Ne oldu? diyorum cevap yok. Sonra doktor aradı hastaneye gidiyorum dedi. Ben durur muyum ben de geleceğim dedim. Tabii yolda ısrarla soruyorum “doktor sana birşey mi dedi”. En son eşim sinirlendi. “Kızımız beyin kanaması geciriyormuş” dedi. Ben şoookkkk geçirdim. Doktora gittik Allah’tan gelen birşey takip edeceğiz. O kasılmalar soğuk havaleymiş. Neyse orada 15 gün kaldı iyileşti, sonra su topluyor beyin dediler hidrosefali denildi. Her hafta ultrason tomografi falan şu an 10 aylık ameliyat olmadık Allahıma binlerce kez şükürler olsun. Su toplamadı azıcık o da birşey olmaz dedi doktor. Nöroloji beyin cerrahı çocuk doktoru takibindeyiz. Şu an herşeyi gayet normal ama ben 27 yaşındayım sanki 47 yaşında gibiyim. Çocuklarımın gözünün içine bakıyorum her gün her an her dakika şükür ediyorum. Allah herkesin çocuğuna sağlık versin Ece hanım. Bu arada o kadar bebek sayfasına üyeyim ama sizi kendime çok yakın hissediyorum. Hoşçakalın, sağlıkla kalın.

Cevapla